Gmina Bychawa otrzymała nagrodę główną 1 000 000 złotych za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Rosnąca Odporność w powiecie lubelskim.

Szczepienia to najlepsza broń w walce z pandemią koronawirusa. Dlatego polski rząd w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 organizuje konkursy dla samorządów, we wspólnym celu: zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Burmistrz Bychawy: – Dziękuję mieszkańcom gminy Bychawa za odpowiedzialne podejście do szczepień. Składam serdeczne podziękowania również pielęgniarkom i lekarzom, którzy edukowali i wyjaśniali jak ważne są szczepienia przeciwko COViD-19. Kieruję wyrazy wdzięczności dla wszystkich strażaków zaangażowanych w pomoc w zwalczaniu wirusa, a w szczególności OSP Olszowiec – dziękuje Burmistrz Bychawy.

W akcję szczepień zaangażowały się również Koła Gospodyń Wiejskich. Korzystając ze wsparcia finansowego ARiMR, koła zorganizowały na terenie gminy Bychawa 6 festynów promujących szczepienia przeciw COViD-19. Podczas festynów oprócz szeregu atrakcji dla dzieci i dorosłych, zapewniły możliwość szczepienia uczestnikom akcji. Podziękowania dla KGW w Gałęzowie – Kolonii Pierwszej, KGW w Bychawie „AKTYWNE”, KGW w Zaraszowie, KGW w Zaraszowie – Koloni i Urszulinie, KGW Gałęzowie – Kolonii Drugej „Gałązki”, KGW w Osowie i Osowie – Kolonii „Nasza Osowa”.

Na terenie gminy Bychawa można się zaszczepić w 3 punktach szczepień:

POZ OKULISTYKA S.C. Mirosława Dudzik-Szalewska, Piotr Szalewski
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 63-65, 23-100 Bychawa; tel. 81 478 7393
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 28, 23-100 Bychawa; tel. 81 566 9470
„Sanus” Z. Chmielowiec G. Kniaź sp. j. Przychodnia Medycyny Rodzinnej
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 79, 23-100 Bychawa; tel 81 566 2400
Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do Punktów Szczepień organizowanego przez Urząd Miejski w Bychawie. Bezpłatny transport na szczepienia można zamówić pod numerem telefonu 81 566 0090 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Żródło: lublin.uw.gov.pl i bychawa.pl

Kategorie: Lokalne

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.