Miłe szkolne niespodzianki.
Pierwsze dni grudnia bieżącego roku, były jednymi z piękniejszych dla uczniów z klas I- III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaraszowie.
Co takiego się u nas działo? Otóż wyjechaliśmy na wycieczkę autokarową do Lublina.

Pierwszym miejscem, które mieliśmy okazję poznać, było Centrum Rozrywki „Koziołek” mieszczące się w nowo powstałym budynku Galerii Olimp. Po wjechaniu windą na drugie piętro naszym oczom ukazał się kolorowy plac zabaw wykonany z miękkich, bezpiecznych materiałów. Wśród krętych dróg labiryntu czekało nas wiele niespodzianek. Baseny z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, strzelające armatki, dmuchane kulki do skakania, automaty, multimedialna podłoga zawierająca kilkadziesiąt gier oraz interaktywna gra z kontrolerem ruchu sprawiły, że nikt nie pozostał bierny i każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.
Po tak mile i aktywnie spędzonym czasie udaliśmy się w dalszą podróż. Autokarem zostaliśmy przywiezieni na Stare Miasto, gdzie spacerem wśród starych kamienic dotarliśmy do Teatru im. H. Ch. Andersena.
W teatrze obejrzeliśmy spektakl pod tytułem „Mała Syrenka” oparty na znanej wszystkim baśni pod tym samym tytułem. Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy losy ciekawej świata syrenki Iny i jej przyjaciół Żółwika i Konika Morskiego.
W I akcie przenieśliśmy się oczami wyobraźni do magicznej wodnej krainy pełnej morskich stworzeń wyczarowanej dzięki lalkom, natomiast w drugim akcie znaleźliśmy się na lądzie, a dokładniej na dworze królewski, gdzie Mała Syrenka obdarzona przez wiedźmę nogami, a pozbawiona głosu, stara się zdobyć miłość księcia. Tu zamiast lalek na scenie i wśród widowni mogliśmy podziwiać aktorów, którzy dzięki wyraźnie zarysowanym charakterom, chwycili za serce najmłodszą i dorosłą część widowni. Ta piękna baśń przeniesiona na deski teatru, jak i niesamowita gra aktorów, wspaniałe dekoracje wraz z oświetleniem i muzyką wzbudziły w widzach niezapomniane wrażenia i emocje. Niektórym dziewczynkom zakręciła się nawet łezka w oku.
Szczęśliwi po całym dniu pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Kolejnym niesamowitym wydarzeniem była wizyta Mikołaja. Wszyscy, pełni nadziei oczekiwaliśmy na niego. Gdy usłyszeliśmy delikatny dźwięk dzwoneczków, nasza cierpliwość została wystawiona na wielką próbę. Warto było jednak czekać. Prezenty, które przyniósł Mikołaj sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy uczniowie obiecali grzecznie się zachowywać i uczyć coraz lepiej, a nasz niesamowity gość obiecał nam odwiedziny w następnym roku. Trzymamy za słowo.
Wszystkim DZIECIOM i DOROSŁYM życzymy; Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze, inspirujących prezentów i wiele radości, oraz nadziei na pomyślny Nowy Rok 2015.
Anna Sadowska – wychowawca w oddz. przedszkolnym.


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *