Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie
i Bychawskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej
zapraszają do udziału w edycji specjalnej literacko-kulinarnego konkursu
z cyklu… DLA MOLA.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej, opis przyrządzania bądź smakowania potraw, napojów, deserów, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki francuskiej i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki
(imię i nazwisko autora, tytuł, strona – na której znajduje się opis); tytuł filmu
lub utwór własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie
(ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com
bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.
Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2018 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w Bychawskim Centrum Kultury.
Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać, a potem przyrządzać to
o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw kuchni francuskiej udowodnimy, że czytanie to odkrywanie i jednocześnie fantastyczna przygoda!

I z FB:

Kolejne comiesięczne spotkanie zaplanowaliśmy na dzień 04-04-2018r godzina 17,00 jak zawsze w środę. Temat spotkania przygotowanie do Francuskiej edycji DANIA DLA MOLA -Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z naszym Stowarzyszeniem. DH

Przypominamy.

Francuskie Danie dla Mola

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie i Bychawskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej zapraszają do udziału w edycji specjalnej literacko-kulinarnego konkursu z cyklu … DLA MOLA.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej, opisu przyrządzania bądź smakowania potraw, napojów, deserów, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki francuskiej i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.

Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2018 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w Bychawskim Centrum Kultury. Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw kuchni francuskiej udowodnimy, że czytanie to odkrywanie i jednocześnie fantastyczna przygoda!

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.