L’édition française du Danemark pour Mola

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie
i Bychawskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej
zapraszają do udziału w edycji specjalnej literacko-kulinarnego konkursu
z cyklu… DLA MOLA.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej, opis przyrządzania bądź smakowania potraw, napojów, deserów, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki francuskiej i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki
(imię i nazwisko autora, tytuł, strona – na której znajduje się opis); tytuł filmu
lub utwór własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie
(ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com
bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.
Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2018 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w Bychawskim Centrum Kultury.
Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać, a potem przyrządzać to
o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw kuchni francuskiej udowodnimy, że czytanie to odkrywanie i jednocześnie fantastyczna przygoda!

I z FB:

Kolejne comiesięczne spotkanie zaplanowaliśmy na dzień 04-04-2018r godzina 17,00 jak zawsze w środę. Temat spotkania przygotowanie do Francuskiej edycji DANIA DLA MOLA -Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z naszym Stowarzyszeniem. DH

Przypominamy.

Francuskie Danie dla Mola

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie i Bychawskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej zapraszają do udziału w edycji specjalnej literacko-kulinarnego konkursu z cyklu … DLA MOLA.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej, opisu przyrządzania bądź smakowania potraw, napojów, deserów, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki francuskiej i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.

Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2018 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w Bychawskim Centrum Kultury. Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw kuchni francuskiej udowodnimy, że czytanie to odkrywanie i jednocześnie fantastyczna przygoda!

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.