Krzczonowskie Wesele

Krzczonowskie Wesele

Na faceboku ktoś napisał: Mam zaszczyt przedstawić (chyba) najstarszy film dokumentalny o Krzczonowie, dokładniej o krzczonowskim weselu, który ma już ponad pół wieku.

Grupa aktorska została zebrana przez Józefę Suchtówną (nauczycielkę szkoły w Krzczonowie), reżyserem został jeszcze wtedy początkujący aktor Wojciech Siemion. Aktorzy wykazali się świetnym kunsztem teatralnym, nienagannym przygotowaniem oraz swobodą na deskach teatru (tu akurat pod gołym niebem, bo z okazji dożynek w 1960 roku). Imponującą sprawą przy spektaklu również jest to, że grupa teatralna w swoich szeregach miała zróżnicowany wiek, co rzadko się zdarza przy takich inicjatywach. Wydarzenie odbywało się na polach i łąkach dzisiejszej ul. Rynkowej w okolicach wąwozu, który był szlakiem w kierunku Borzęcina i Sobieskiej Woli, wówczas nazywano to miejsce “Białochowym polem”.

Jest to wielki skarb dla naszej historii, uważam, że przynajmniej jedną przyśpiewkę z “Wesela” powinien znać każdy mieszkaniec Krzczonowa -czy zgadzacie się ze mną?
My się zgadzamy i polecamy.

Krzczonowskie Wesele

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.