Krzczonowskie Wesele

Krzczonowskie Wesele

Na faceboku ktoś napisał: Mam zaszczyt przedstawić (chyba) najstarszy film dokumentalny o Krzczonowie, dokładniej o krzczonowskim weselu, który ma już ponad pół wieku.

Grupa aktorska została zebrana przez Józefę Suchtówną (nauczycielkę szkoły w Krzczonowie), reżyserem został jeszcze wtedy początkujący aktor Wojciech Siemion. Aktorzy wykazali się świetnym kunsztem teatralnym, nienagannym przygotowaniem oraz swobodą na deskach teatru (tu akurat pod gołym niebem, bo z okazji dożynek w 1960 roku). Imponującą sprawą przy spektaklu również jest to, że grupa teatralna w swoich szeregach miała zróżnicowany wiek, co rzadko się zdarza przy takich inicjatywach. Wydarzenie odbywało się na polach i łąkach dzisiejszej ul. Rynkowej w okolicach wąwozu, który był szlakiem w kierunku Borzęcina i Sobieskiej Woli, wówczas nazywano to miejsce „Białochowym polem”.

Jest to wielki skarb dla naszej historii, uważam, że przynajmniej jedną przyśpiewkę z „Wesela” powinien znać każdy mieszkaniec Krzczonowa -czy zgadzacie się ze mną?
My się zgadzamy i polecamy.

Krzczonowskie Wesele

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *