Miłość trwała krótko za kraty pójdzie na dłużej.

Pierwsza ofiara nowych przepisów.

Krótka miłość i za kratyOstatnio informowaliśmy o nowelizacji prawa w stosunku do kierowców. Mało było, że kierowca odpowiada za brak weobraźni pieszych i rowerystów. Mało było, że kierowca śledzi ruch w lusterku i skanuje krzaki czy nie jedzie za nim nieoznakowany, czy nie suszą zza krzaka. A dzisiejsza historia dotyczy dzieciaka. Policja opisuje to tak:

Policjanci z Krasnegostawu od poniedziałku prowadzili poszukiwania za zaginioną 17-latką. Okazało się, że dziewczyna uciekła ze swoim chłopakiem. Wczoraj po kilkunastokilometrowym pościgu zostali zatrzymani przez krasnostawskich stróżów prawa. 17-latka po przesłuchaniu wróciła do rodziców. Jej ukochany trafił do policyjnego aresztu.

Przed pierwszym czerwca chłopak też wrócił by do domu.

Ale nie dziś, dziś podpada pod :

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Plus do tego, nie posiadał prawajazdy 🙁 . Więcej szczegółów:

W poniedziałek do krasnostawskiej komendy zgłosiła się kobieta i zawiadomiła o zaginięciu swojej 17-letniej córki. Z jej relacji wynikało, iż w sobotę 3-go czerwca około godziny 3-ciej w nocy jej córka wymknęła się z domu przez balkon a następnie odjechała ze swoim chłopakiem. Jak się okazało 18-letnim mieszkańcem gminy Stary Zamość, który wcześniej ukradł BMW swojemu ojcu i przyjechał nim po swoją wybrankę. Nie przeszkadzał mu fakt, że nie miał prawa jazdy. Wkrótce pozbyli się samochodu zamieniając na Audi.

We wtorek krasnostawscy kryminalni zajmujący się sprawą zaginięcia 17-latki powzięli informację, że może ona ze swoim chłopakiem przejeżdżać przez Krasnystaw. Około godziny 14.00 funkcjonariusze zauważyli Audi, w którym jako pasażerka siedziała dziewczyna odpowiadająca rysopisowi zaginionej. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali pojazd.

W chwili gdy policjanci wysiedli z radiowozu, kierowca Audi cofnął a następnie ominął radiowóz i gwałtownie odjechał w kierunku Chełma. Policjanci ruszyli w pościg jednak młodzieniec nie reagował na sygnały do zatrzymania. Kierujący uciekając przekraczał dozwoloną prędkość, zmuszał inne pojazdy do zjeżdżania na pobocze, przejeżdżał na przeciwległy pas ruchu, wyprzedzał na przejściach dla pieszych i przekraczał linię podwójną ciągłą. Po kilkunastu kilometrach skręcił w polną drogę i kontynuował ucieczkę. Gdy policjanci stracili uciekający pojazd z pola widzenia, podróżujący nim nastolatkowie porzucili go w lesie i kontynuowali ucieczkę pieszo. Po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez inne skierowane w to miejsce patrole.

17-latka po przesłuchaniu wróciła do rodziców. Jej ukochany trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce  usłyszy zarzuty. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż oprócz kradzieży samochodu, ucieczki przed policją i szeregiem wykroczeń młodzieniec odpowie za podrobienie podpisu na umowach kupna-sprzedaży samochodu.

Miejmy nadzieję, że sąd weźmie pod uwagę miłość

Miłość jako czynnik łagodzący i nie zamknie Romea zdala od Julii. Gdyby nasze głosy, lajki były brane pod uwagę, to bym głosował za złagodzeniem kary.

Pozdrawiam gorące serca ❤❤. I życzę powodzenia.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *