Kopniak dla PZW Bychawa, tytuł dziwny aczkolwiek stosowny. Kopniak dla Zarządu PZW Bychawa za niewystarczające informowanie a nawet być może celowe nieinformowanie grupy docelowej, czyli wędkarzy a w tym konkretnym przypadku młodzieży. Bychawa nie zorganizowała planowanych Zawodów dla dzieci i młodzieży Z okazji Dnia Dziecka – 05.06.2016 r. ze względu na identyczne zawody w tym dniu nad zalewem Zemborzyckim. Informowali, słyszałem, by chętni zapisywali się do udziału w  Towarzyskich Młodzieżowych Zawodach Spławikowe z okazji ‘’Dnia Dziecka” – Memoriał Marka Kośmidera – puchar ‘’Piscari” dla młodzieży do lat 16 (decyduje rok urodzenia 2000 i młodsi) na Zbiorniku Zalew Zemborzycki… Ale nie poinformowała dostatecznie, informacja nie dotarła do wszystkich zainteresowanych. (Kolejna ciekawostka: Tak jak Burmistrz nie raczył poinformować dedykowanym wpisem na swojej stronie UGiM o zawodach o puchar Burmistrza Bychawy…) W wyniku słabego przepływu informacji z Bychawy było tylko jedno dziecko.

Czemu to publikuję?

Koledzy nad wodą twierdzili, że młodzież pytała o nieodbyte zawody: jak, kiedy, gdzie, czemu i w pierwszym momencie nie dowierzałem. Aż i mnie zapytała dwójka dzieci nad zalewem… 🙁 . Było mi wstyd, nie, nie za Zarząd, za nas dorosłych. Zawiedliśmy. Gdybyś my nie dotarli z informacją tylko jednego z dzieci, też było by mi wstyd. A jak się okazuje na ww zawody czekało wielu i się nie doczekało, przez brak informacji. Czemu?
* Na oficjalnej stronie PZW Bychawa niestety ww informacja o zmianach w kalendarzu nie została zamieszczona. Przypadek? Nie sądzę.
* Na zebraniu koła 2015-2016 moja propozycja o informowaniu zainteresowanych spotkała się z delikatnie mówiąc dezaprobatą… (Zaproponowałem: skoro nie wszyscy mają fb-ki, internet to w czasach nielimitowanych minut i SMS-ów dobrze by było powiadamiać zainteresowanych tą drogą. Nic prostszego: wystarczy jedna osoba w Zarządzie z planem bez limitu, dodaje zainteresowanych a nawet i wszystkich członków koła (płatników pozwoleń) do grupy i teraz dowolny komunikat może CAŁKOWICIE ZA DARMO wysłać wszystkim z grupy jednym kliknięciem.)
* Skoro już jesteśmy przy informowaniu, warto też informować o wojewódzkich i innych ogólnodostępnych imprezach na podstronie PZW Bychawa. Ale to już inna bajka i dotyczy całej nie mnie zabetonowanej organizacji.
Nie jestem z tych co tylko narzekają. Widząc ww braki jakiś czas temu utworzyłem profil i otwartą grupę na fb by wspomóc PZW Bychawa w informowaniu zainteresowanych. I na stronie (profilu) jak i w grupie szczegółowa informacja o ww zawodach była: poszukiwana 22.05. a opublikowana 26.05.2016 r. A że strona stosunkowo młoda i ma mało fanów facebook.com/PZW-Bychawa to w tym momencie dodatkowo promuję nie zbyt popularnego fb-ka ;). Jest też otwarta grupa facebook.com/groups/… razem zapewnimy może wystarczający przepływ informacji o różnych wydarzeniach związanych z wędkarstwem w naszej okolicy, skoro władze koła uważają inaczej.

Nie tylko minusy. Plus dla ww władz. Zawsze odbierają telefony, oddzwaniają. OK ale nie każdy będzie dzwonił do Prezesa, czy innych członków zarządu z ciągłymi pytaniami.

Na koniec filmy z Młodzieżowych Zawodów Spławikowych z okazji Dnia Dziecka Memoriał Marka Kośmidera puchar Piscari.

Kopniak dla PZW Bychawa

Autor

Promuję otaczający świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *