Kopniak dla PZW Bychawa, tytuł dziwny aczkolwiek stosowny. Kopniak dla Zarządu PZW Bychawa za niewystarczające informowanie a nawet być może celowe nieinformowanie grupy docelowej, czyli wędkarzy a w tym konkretnym przypadku młodzieży. Bychawa nie zorganizowała planowanych Zawodów dla dzieci i młodzieży Z okazji Dnia Dziecka – 05.06.2016 r. ze względu na identyczne zawody w tym dniu nad zalewem Zemborzyckim. Informowali, słyszałem, by chętni zapisywali się do udziału w  Towarzyskich Młodzieżowych Zawodach Spławikowe z okazji ‘’Dnia Dziecka” – Memoriał Marka Kośmidera – puchar ‘’Piscari” dla młodzieży do lat 16 (decyduje rok urodzenia 2000 i młodsi) na Zbiorniku Zalew Zemborzycki… Ale nie poinformowała dostatecznie, informacja nie dotarła do wszystkich zainteresowanych. (Kolejna ciekawostka: Tak jak Burmistrz nie raczył poinformować dedykowanym wpisem na swojej stronie UGiM o zawodach o puchar Burmistrza Bychawy…) W wyniku słabego przepływu informacji z Bychawy było tylko jedno dziecko.

Czemu to publikuję?

Koledzy nad wodą twierdzili, że młodzież pytała o nieodbyte zawody: jak, kiedy, gdzie, czemu i w pierwszym momencie nie dowierzałem. Aż i mnie zapytała dwójka dzieci nad zalewem… 🙁 . Było mi wstyd, nie, nie za Zarząd, za nas dorosłych. Zawiedliśmy. Gdybyś my nie dotarli z informacją tylko jednego z dzieci, też było by mi wstyd. A jak się okazuje na ww zawody czekało wielu i się nie doczekało, przez brak informacji. Czemu?
* Na oficjalnej stronie PZW Bychawa niestety ww informacja o zmianach w kalendarzu nie została zamieszczona. Przypadek? Nie sądzę.
* Na zebraniu koła 2015-2016 moja propozycja o informowaniu zainteresowanych spotkała się z delikatnie mówiąc dezaprobatą… (Zaproponowałem: skoro nie wszyscy mają fb-ki, internet to w czasach nielimitowanych minut i SMS-ów dobrze by było powiadamiać zainteresowanych tą drogą. Nic prostszego: wystarczy jedna osoba w Zarządzie z planem bez limitu, dodaje zainteresowanych a nawet i wszystkich członków koła (płatników pozwoleń) do grupy i teraz dowolny komunikat może CAŁKOWICIE ZA DARMO wysłać wszystkim z grupy jednym kliknięciem.)
* Skoro już jesteśmy przy informowaniu, warto też informować o wojewódzkich i innych ogólnodostępnych imprezach na podstronie PZW Bychawa. Ale to już inna bajka i dotyczy całej nie mnie zabetonowanej organizacji.
Nie jestem z tych co tylko narzekają. Widząc ww braki jakiś czas temu utworzyłem profil i otwartą grupę na fb by wspomóc PZW Bychawa w informowaniu zainteresowanych. I na stronie (profilu) jak i w grupie szczegółowa informacja o ww zawodach była: poszukiwana 22.05. a opublikowana 26.05.2016 r. A że strona stosunkowo młoda i ma mało fanów facebook.com/PZW-Bychawa to w tym momencie dodatkowo promuję nie zbyt popularnego fb-ka ;). Jest też otwarta grupa facebook.com/groups/… razem zapewnimy może wystarczający przepływ informacji o różnych wydarzeniach związanych z wędkarstwem w naszej okolicy, skoro władze koła uważają inaczej.

Nie tylko minusy. Plus dla ww władz. Zawsze odbierają telefony, oddzwaniają. OK ale nie każdy będzie dzwonił do Prezesa, czy innych członków zarządu z ciągłymi pytaniami.

Na koniec filmy z Młodzieżowych Zawodów Spławikowych z okazji Dnia Dziecka Memoriał Marka Kośmidera puchar Piscari.

Kopniak dla PZW Bychawa

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *