Kolektory za 2000

Uwaga realizacja 2013 lub 2014 r. pod warunkiem pozyskania dofinansowania w ramach RPO WL przez Gminę Bychawa. W kwietniu 2012 r. Zarząd Województwa Lubelskiego planuje ogłosić konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działania 6.2 Energia przyjazna środowisku, na realizację projektów związanych z montażem kolektorów słonecznych na posesjach osób fizycznych. Z programu mogą skorzystać tylko właściciele posesji położonych na terenach wiejskich z wyłączeniem miast (w tym również Bychawy).
Do chwili obecnej nie zostały ustalone jeszcze szczegółowe zasady finansowania projektów składanych w ramach planowanego konkursu. Nie jest znana wysokość dofinansowania, ani maksymalna wartość projektu. Wstępny szacunkowy koszt odpłatności za zestaw instalacji solarnej może wynieść około 2000 zł. (udział właściciela posesji).
Gmina Bychawa planuje złożyć wniosek o dofinansowanie do realizacji tego przedsięwzięcia.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania do zakupu i montażu instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Bychawa, mogą składać deklarację wraz z ankietą uczestnictwa w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Bychawie do 16 kwietnia 2012 r. Pobierz wniosek.

Deklarację oraz ankietę w wersji papierowej można pobrać w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Bychawie lub w wersji elektronicznej ze strony internetowej Gminy Bychawa: www.bychawa.pl
Podsumowując. Biorąc pod uwagę czas zwrotu inwestycji nadal się opłaca montować „na własną rękę” z 45% dofinansowaniem z NFOS do końca 2012 roku, a zwłaszcza jak bojler ogrzewa energia elektryczna. A w promocji i dofinansowaniem zamiast 18000 można zapłacić tylko 8000.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *