Kierowca Busa pod czas jazdy przegląda Facebooka. Film.
Kierowca jednej z firm przewozowych z Lublina, podczas jazdy autostradą, przeglądał sobie Facebooka. Jak informuje autorka nagrania, cała sytuacja miała miejsce po ponad 20 godzinach jazdy, w trudnych warunkach drogowych.

Pani Małgorzata podróżowała z Inden do Pruszkowa. Podczas jazdy autostradą, po ponad 20 godzinach zauważyła, że kierowca zamiast skupić się na jeździe w trudnych warunkach drogowych (padał deszcz), przeglądał sobie Facebooka na telefonie.

Jak nam przekazała autorka nagrania bus, którym podróżowała, należy do jednej z firm przewozowych z Lublina. Film został już tam wysłany.

Odebranie połączenia telefonicznego zajmuje nam około 5 sekund, zaś wybranie numeru telefonu trwa średnio 12 sekund. Jeśli poruszamy się z prędkością 50 km/h, te sekundy to prawie 70 i 170 metrów (odpowiednio) przejechanych ze wzrokiem wbitym w telefon (dla prędkości 90 km/h to już 111 i 267 metrów). Wydłuża się także droga hamowania – czas dostrzeżenia i reakcji kierowcy zagrożenie na drodze wynosi średnio jedną sekundę. Przy założeniu, że jedziesz 90 km/h, daje to 25 metrów, zanim w ogóle zareagujesz.
Rozmawianie przez telefon w znaczący sposób zaburza spostrzegawczość. Naukowcy wykazali, że korzystanie z komórki przynajmniej czterokrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia kolizji. Co ciekawe, skupienie uwagi na telefonie trwa krótką chwilę, może być równie groźne, co prowadzenie pod wpływem alkoholu – czas reakcji osób rozmawiających przez telefon jest dłuższy, niż tych, w których krwi znajdowało się 0,8 promila alkoholu.
Źródło Lublin112

Kategorie: AbsurdyNewsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *