Media podają: Windows 10 będzie darmowy dla użytkowników Windows vista, 7 i 8.1, ale tylko przez pierwszy rok od premiery. Premiery jeszcze nie było, ale jest tak zwana beta, a dokładnie build 9926. Po roku od premiery aktualizacja będzie wymagała opłaty. Postanowiłem sprawdzić i opiszę jak to było w moim przypadku.

Obecnie, tak jak i w przyszłości zaktualizowanie Windows 7 do wersji 10 Technical Preview można przeprowadzić za pomocą Windows Update, z zachowaniem naszych bezcennych danych i zainstalowanych aplikacji.

Zaczynamy, „szukaj” link do windows preview download i tu: Produkt Windows 10 Technical Preview jest dostępny w Twoim języku. Aby uniknąć problemów z urządzeniem, przeczytaj wszystkie wymagania (obecnie dostępne tylko w języku angielskim) przed zainstalowaniem wersji Preview. Jak większość z nas przeczytałem i zrobiłem kopię zapasową – kłamię jak nigdy., pewnie, że klikam „Start upgrade now” pobieram instalatora Windows 10 Technikal…, (waży 10 MB) odpalam… restart, uruchamia Windows Update … i nic, czekam, nie wytrzymałem po ok 2 min. klikam sprawdź i po ok. 5 min. jest windows10„Aktualizuj do dychy” – Ognia. Prawie 3 GB, to potrwa, w tym czasie opowiem czemu nie wyszła 9-ka, a po 8-ce dycha. Bo podobno problem z nazewnictwem może leżeć w pakietach przygotowanych wiele lat temu – proste funkcje wykrywające wersję systemu Windows nie zostały należycie przygotowane i nowy Windows 9 zostałby wykryty jako Windows 95 lub Windows 98 :)…

Po pobraniu paczki – Aktualizuj. Czy? TAK!!! Napewno? ******!!! …Restart. System …. Restart….. Logo…Restart… !!!Witamy, zaloguj ENTER!!!……System konfiguruje, przygotowuje…….suszarkę,…obieraczkę do kartofli….%^&*(..restart. Zapraszamy!!! Loguj, wybierz – klik………..nie wyłączaj, to zn. idź na kawę, dużą kawę. Kkkawe później „tadam!!!” Pasek na dole zmienił kolor reszta jest, działa. Siadam, klikam sprawdzę staty ile trwało by nie kłamać, że miesiąc ;), (w sumie install trwał ok. 2 h. lap-komp na AMD A4-3305M 6GB, HD7670M 1GB) muli, pobiera… odchodzę na chwilę, wracam, a tu restart!!! Bez pytania? Trudno, rodzi się pyk ekranik wybierz system… Dycha!!! Tak oto piszę ten artykuł z „dychy”, jaki będzie zobaczymy. Jak narazie wyskakuje OneDrive (jestem, lubie cię 😉 ), też do paska dokleili „sklep (wersja beta)” , widok zadań – kafelkuje otwarte programy, foldery…

Windows 10 Enterprise nie zostanie udostępniony jako darmowa aktualizacja dla Windowsa 7 i 8.1. Przeznaczony dla rozwiązań biznesowych system ma być nie tylko płatny, ale i zaoferuje inny rodzaj wsparcia niż wersja dla użytkowników domowych.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *