Idziesz na Wybory do Izb Rolniczych 2019

Ważne dla rolników, a rozgłos znikomy. Kilka cytatów:

Drodzy Rolnicy.

Polskie Izby Rolnicze to historia sięgająca XIX wieku.(…)

Izby rolnicze wpływają na kształtowanie polityki rolnej i uczestniczą w jej realizacji. Obecny rok to kolejne wybory do izb rolniczych, które odbędą się w całej Polsce 28 lipca. Już po raz szósty w III RP wszyscy płatnicy podatku rolnego, posiadający czynne prawo wyborcze, będą wybierali swoich przedstawicieli w gminie.

Każdy kto chce, by poprawiła się jakość życia i pracy rolników w Polsce, powinien wziąć odpowiedzialność za to dążenie do poprawy stanu rzeczy. Odbywa się to właśnie przez udział w wyborach…

Tylko sami rolnicy, znający specyfikę i problemy pracy na roli, najlepiej będą reprezentować swoje środowisko i działać na rzecz rozwiązywania jego problemów.

Z rolniczym pozdrowieniem,

Wiktor Szmulewicz

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Koleżanki i Koledzy Rolnicy.

W demokracji najważniejszym weryfikatorem są wybory. Można mieć najlepsze pomysły, ale bez wsparcia zainteresowanych trudno je realizować.

Świat się szybko zmienia i powstają różne problemy do rozwiązania. Dlatego tak istotny jest wybór własnych reprezentantów.

Przed nami wybory do Izb Rolniczych. To my – rolnicy będziemy decydować o tym, jak przez kolejne 4 lata będzie wyglądał nasz rolniczy samorząd…

Sami najlepiej wiecie, kto mógłby Was dobrze reprezentować. Ja apeluję o powszechny udział, o obywatelską postawę, bo właśnie poprzez liczny swój udział w wyborach do rolniczego samorządu potwierdzacie ideę demokracji i troski o naszą Ojczyznę.

Szczęść Boże!

Jan Krzysztof Ardanowski

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

cyt za: https://www.lir.lublin.pl/images/dok19/wybory19/ulotka-wyborcza-2019.pdf

więcej: https://www.lir.lublin.pl/wybory-2019

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *