„Holy wins – Święty zwycięża” – katolicka odpowiedź na pogańskie Halloween.

W wigilię Wszystkich Świętych coraz więcej miast organizuje obchody „Holy wins” („Święty zwycięża”). Tak promują radość, życie, światło i dobroć – cechy katolickich świętych. Uczestnicy przechodzą przez miasto w procesjach, przebrani za świętych albo z ich relikwiami, w niektórych miastach kończą je koncertami i wspólnymi zabawami.

Organizatorzy „Holy wins”

podkreślają, że inicjatywy tej pod żadnym pozorem nie należy mylić z Halloween. a Halloween nie należy w żaden sposób łączyć z chrześcijańską uroczystością Wszystkich Świętych, której tradycja sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa, gdy wierni oddawali cześć męczennikom. Stopniowo kult świętych rozprzestrzeniał się w całym Kościele, a gdy w roku 610 papież Bonifacy IV otrzymał od cesarza Panteon (starożytną świątynię pogańską), rozkazał złożyć tam relikwie świętych i rozpocząć budowę świątyni pw. Matki Bożej Męczenników. Początkowo wspomnienie świętych męczenników obchodzono 13 maja, jednak papież Grzegorz III w 731 przeniósł tę uroczystość na 1 listopada, a papież Grzegorz IV w 837 roku postanowił, że 1 listopada będzie dniem dniem poświęconym pamięci nie tylko męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła katolickiego.

Rosnąca popularność akcji „Holy Wins”

Holy wins – Święty zwyciężasugeruje, że coraz więcej katolików nie chce brać udziału w promowanym przez mainstreamowe media pogańskim Halloween. Organizatorzy akcji podkreślają, że w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych najważniejsze jest przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu i teologiczną prawdą o tym, że niebo istnieje naprawdę, a my wszyscy jesteśmy powołani do życia wiecznego.

Spotkać można wielu świętych współczesnych i tych z dawniejszych czasów, aby w przeddzień 1 listopada, pokazać radosny aspekt świętowania ze Wszystkimi Świętymi – zapewniają organizatorzy.

Link do galerii.

http://niezalezna.pl/60975-holy-wins-swiety-zwycieza-katolicka-odpowiedz-na-poganskie-zabobony

Kategorie: Newsy

Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *