Godzina „W” i Marsz Powstania Warszawskiego 2018

Jak co roku pierwszego sierpnia o godz. 17:00 Warszawa zatrzymała się na kilka chwil. Mieszkańcy upamiętnili Godzinę „W” – moment wybuchu Powstania Warszawowskiego w 1944 roku. W całym mieście zawyły syreny alarmowe.

Po godz. 17 z okolic Ronda Dmowskiego, gdzie zgromadziły się tłumy ludzi, ruszyła demonstracja organizowana przez narodowców. Niedługo później została rozwiązana przez urzędnika ratusza przez „zakazane symbole” na demonstracji.

Potwierdzam, że powodem rozwiązania przez Hannę Gronkiewicz-Waltz Marszu była koszulka jednego z uczestników z sierpem i młotem. Takie uzasadnienie otrzymała Policja od przedstawiciela ratusza. Powód moim zdaniem 'totalnie od czapy'. Mam nadzieję,że nie chodziło o wywołanie kolejnej awantury” – pisze szef MSWiA Joachim Brudziński. Jednak ratusz w komunikacie mówił o „koszulkach i transparentach”.

Po impasie i dyskusjach z policją uczestnicy demonstracji zaczęli przemieszczać się w stronę Placu Zamkowego, gdzie narodowcy mieli zgłoszone drugie zgromadzenie.

Zdjęcia

Za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23741889.html

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *