Gmina Bychawa – wyniki wyborów 2015

Gmina Bychawa – wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP 2015.

Co drugi wyborca w gminie Bychawa w dniu wczorajszym oddał głos na Prawo i Sprawiedliwość. Na listę PiS zagłosowało 2281 z 4262 osób, czyli 53 %.
Gdyby zaś o wyniku wyborów i rozkładzie mandatów w Sejmie mieli zadecydować wczoraj nasi mieszkańcy, to w Sejmie zasiedliby jeszcze posłowie PSL-u (otrzymali 582 głosy, czyli 13,65 %), KW Kukiz’15 (460 – 10,79 %), Platformy Obywatelskiej (356, czyli 8,35 %) oraz KW Korwin (5,34 %). Pozostałe ugrupowania znalazłyby się poza ławą poselską.
Spośród wszystkich kandydatów na posłów, najwięcej głosów otrzymała u nas Elżbieta Kruk z PiS (491), drugie miejsce zajął… Henryk Dudziak, lekarz weterynarii z Wandalina (358). Tego kandydata do Sejmu z powiatu opolskiego mieszkańcy naszej gminy skojarzyli z dyrektorem Henrykiem Dudziakiem.
Trzecie miejsce w naszej gminie zajął poseł PSL Jan Łopata (326), czwarte poseł PiS Gabriela Masłowska (298), piąte – Marek Wojciechowski PiS (236).
W mniej emocjonujących wyborach do Senatu RP liderem w naszej gminie został Grzegorz Czelej z KW PiS.
Frekwencja była u nas niższa niż w Lubelskiem i wyniosła 45,62 %. Głosów nieważnych było 153 i wynikały w większości z postawienia na karcie do głosowania więcej niż jednego krzyżyka.
bychawagmina
Źródło: www.bychawa.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.