Wycieczka do Lublina

Wiadomo, że lekcje niekoniecznie muszą odbywać się w szkole, zamiast siedzieć w ławce przed wiszącą na ścianie  tablicą wiedzę można zdobywać w inny o wiele bardziej atrakcyjny.                                                                                                                                                                            11 października 2011 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Lublina której celem było obejrzenie filmu Ciemna City w Plazie pt. ,,Mniam’’2D oraz plenerowego widowiska ,,XIX wieczne wesele chłopskie.’’

Film ,,Mniam’’ ukazuje świat podwodny zachwycający cudownością barw i finezją kształtów, ale widzimy też malownicze krajobrazy na ziemi. Świat

widziany oczami wydaje się rajem, jednak tak nie jest, bowiem harmonię i spokój burzy nieustanna walka o przetrwanie i konflikt interesów poszczególnych okazów. Bo to co dla jednych jest ,,mniam’’ dla drugich jest ich życiem. Fabuła filmu opiera się na bohaterskiej wyprawie samotnej rybki na lad, w celu ocalenia życia braciom, którzy jako kawior mają być przysmakiem w restauracji. Z pomocą Olowi przychodzą przyjaciele rekin, żółwica, ośmiornica oraz kurczaki. Dzięki im ofiarności, pomysłowości udaje się uratować rybki. Bohaterowie przeżywają wiele scen mrożących krew w żyłach, znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie. Przykre, że to niebezpieczeństwo ma na imię CZŁOWIEK.

Świetną stroną filmu była warstwa językowa —błyskotliwe i humorystyczne powiedzonka odwołujące się do świata podwodnego Np.: ,, Kiego glona’’, ,,Płetwa w płetwę’’,  ,,Ubaw po same płetwy’’. Na uwagę zasługuje również dubbing, bohaterom swoich głosów użyczyli: Piotr Fronczewski, Jerzy Kryszak. Magda Gessler, kabaret Ani Mru Mru.

Natomiast w Muzeum Wsi Lubelskiej obejrzeliśmy plenerową inscenizację Pt.,, XIX-wieczne wesele chłopskie’’ której twórcami są państwo Anna i Marek Trzcińscy. Dzięki temu pięknemu widowisku poznaliśmy obrzędy weselne z naszego regionu, pieśni i przyśpiewki, muzykę i tańce ludowe. Mogliśmy również odczuć ducha tamtych czasów, a jak przystało na polską gościnność zostaliśmy poczęstowani tradycyjnymi specjałami: Pierogiem z kaszy gryczanej, racuchami., kiszonymi ogórkami.

W ten sposób miło i pożytecznie spędziliśmy dzień i z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

 

 

Kategorie: Newsy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.