Fontanna warta wycieczki

Fontanna warta wycieczkiW Lublinie na pl. Litewskim powstała fontanna warta wycieczki. Szczególnie w godzinach pokazów multimedialnych.

Poniżej harmonogram pokazów multimedialnych na wrzesień 2017 r. – Fontanna Lublin.

02.09.2017 21:00 Historia Placu Litewskiego na wesoło
08.09.2017 21:00 Wydarzenia kulturalne / Europejski Festiwal Smaku
09.09.2017 21:00 Sen o Mieście / Europejski Festiwal Smaku
16.09.2017 21:00 Historia Placu Litewskiego na wesoło
23.09.2017 21:00 Wydarzenia kulturalne
30.09.2017 21:00 Sen o Mieście
Pokazy

„Historia Placu Litewskiego na wesoło” – to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” – to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” – to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin w obliczu 700-lecia jubileuszu. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

 

Więcej na temat.

2 thoughts on “Fontanna warta wycieczki”

  1. Polecam wycieczkę na Plac Litewski wieczorem, nawet w dniach nie objętych harmonogramem pokazów multimedialnych…Oprócz głównej fontanny,wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia od Poczty głównej do hotelu Europa są umieszczone pojedyncze,podświetlane fontanny, które po zmroku wyglądają bajecznie…Dodatkowo są świetną atrakcją dla naszych pociech, gdyż mogą one bezkarnie biegać pomiędzy tryskającą co jakiś czas wodą:)
    Polecam zabrać suchą odzież i butki na zmianę lub wyposażyć się w nieprzemakalną konfekcję:)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *