FOLowski Piknik Rodzinny

FOLowski Piknik Rodzinny. Fundacja Oswoić Los Katarzyna Łukasiewicz. I FOLowski Piknik Rodzinny!!! Tym samym rozpoczynamy nową tradycję 🙂
Wybraliśmy miejsce urokliwe i położone tylko kilkanaście kilometrów od Lublina – Osmolice 🙂
Baza, w której będziemy gościć znajduje się na zabytkowym wzgórzu zwanym „grodziskiem” w Osmolicach Pierwszych. Swego czasu właśnie na tym wzgórzu mieścił się obronny kasztel. Grodzisko to
malownicze i zaciszne miejsce położone w delcie dwóch rzek: Bystrzycy i Kosarzewki.

Fundacja Oswoić Los powstała w 2010 roku w Lublinie z inicjatywy Kasi i Karola Łukasiewiczów, rodziców Julki i Hani, która w 2004 roku przez zaniedbanie personelu medycznego pojawiła się na świecie z masywnym niedotlenieniem mózgu. Hania cierpi na ciężką, czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, zarejestrowaną w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz Rejestrze Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000371955.

Fundacja w swoich założeniach zajmuje się szeroko pojętą niepełnosprawnością. Misją FOL jest również oswajanie z „odmiennością”, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem. W tym celu tworzymy rozmaite edukacyjne projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak np. książki z bajkami o niepełnosprawności „Tuż pod moim nosem”, kolorowanki z zadaniami „Pomalujmy świat na FOLorowo”, „Pogaduchy o niepełnosprawności 7B”, koszulki z napisami prowokującymi do myślenia, darmowe publikacje (elektroniczne i papierowe) oraz kilka innych, będących w fazie realizacji. Fundacja prowadzi portal informacyjno-społecznościowy damy-rade.org, poruszający wiele istotnych dla osób niepełnosprawnych tematów. Organizujemy corocznie zjazdy dla rodziców naszych podopiecznych, a także Bal Charytatywny „Serca dla Dzieci”, z którego dochód przeznaczany jest w całości na realizację celów statutowych. Wszystkie projekty spotykają się ze społeczną aprobatą, uznaniem rodziców podopiecznych oraz olbrzymim zainteresowaniem mediów. Więcej.

FOLowski Piknik Rodzinny

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *