FOLowski Piknik Rodzinny

FOLowski Piknik Rodzinny. Fundacja Oswoić Los Katarzyna Łukasiewicz. I FOLowski Piknik Rodzinny!!! Tym samym rozpoczynamy nową tradycję 🙂
Wybraliśmy miejsce urokliwe i położone tylko kilkanaście kilometrów od Lublina – Osmolice 🙂
Baza, w której będziemy gościć znajduje się na zabytkowym wzgórzu zwanym „grodziskiem” w Osmolicach Pierwszych. Swego czasu właśnie na tym wzgórzu mieścił się obronny kasztel. Grodzisko to
malownicze i zaciszne miejsce położone w delcie dwóch rzek: Bystrzycy i Kosarzewki.

Fundacja Oswoić Los powstała w 2010 roku w Lublinie z inicjatywy Kasi i Karola Łukasiewiczów, rodziców Julki i Hani, która w 2004 roku przez zaniedbanie personelu medycznego pojawiła się na świecie z masywnym niedotlenieniem mózgu. Hania cierpi na ciężką, czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, zarejestrowaną w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz Rejestrze Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000371955.

Fundacja w swoich założeniach zajmuje się szeroko pojętą niepełnosprawnością. Misją FOL jest również oswajanie z „odmiennością”, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem. W tym celu tworzymy rozmaite edukacyjne projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak np. książki z bajkami o niepełnosprawności „Tuż pod moim nosem”, kolorowanki z zadaniami „Pomalujmy świat na FOLorowo”, „Pogaduchy o niepełnosprawności 7B”, koszulki z napisami prowokującymi do myślenia, darmowe publikacje (elektroniczne i papierowe) oraz kilka innych, będących w fazie realizacji. Fundacja prowadzi portal informacyjno-społecznościowy damy-rade.org, poruszający wiele istotnych dla osób niepełnosprawnych tematów. Organizujemy corocznie zjazdy dla rodziców naszych podopiecznych, a także Bal Charytatywny „Serca dla Dzieci”, z którego dochód przeznaczany jest w całości na realizację celów statutowych. Wszystkie projekty spotykają się ze społeczną aprobatą, uznaniem rodziców podopiecznych oraz olbrzymim zainteresowaniem mediów. Więcej.

FOLowski Piknik Rodzinny

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *