25 lipca 2021 w Alei Kasztnowej w Zaraszowie w godz 14,00 – 18,30 odbył się kolejny Festyn Zaraszowski pod hasłem: „Wszystkie drogi prowadzą do Zaraszowa” . Na stanowiskach festynowych prezentowano różne pojazdy; od fajerki przez rowerki, motocykle, wozy konne, pojazdy zabytkowe i luksusowe aż po nowoczesne ciągniki. Było też stanowisko „Pierwszej Pomocy” i „Zabawy edukacyjne” przypominające historię naszej miejscowości.

Festy był formą zabawy dla dzieci i dorosłych, okazją do spotkań, rozmów i integracji naszego środowiska. Była także okazja do wspólnej modlitwy. Śpiewem i dowcipem wszystkich rozweselała Podwórkowa Kapela Górnicza „Karbon” z Łęczej.

Festy był objęty Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego oraz Burmistrza Miasta Bychawa. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Gminy Bychawa. 

Głosami uczetników za najlepsze stanowiska festynowe uznano „Konie” przywiezione i prezentowane przez Małgorzatę Kochaniec. Na drugim miejscu znaleźli się nasi Harcerze prowadzący stanowisko „Pierwszej Pomocy” a na trzecim „Kuchnia” prowadzona przez Koło Gospodyń Wiejskich z Prezes Marią Gajewską. Uczestnicy wyróżnili też „Pojazdy wojskowe” którymi wraz z rodziną i przyjaciółmi przyjechał p. Brzezina z Karolina, Harcerski „Plac zabaw” i Ciągniki rolnicze.

Wśród uczestników rozlosowano 3 rowery. Otrzymały je osoby z kartami nr: 18; 150 i 232

Wszystkim zaangazowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu serdecznie dziękujemy.

Filmy i zdjęcia niech przywołują dobre wspomnienia…

A teraz…. do zobaczenia na dożynkach.

Kategorie: Newsy

Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

2 komentarze

To biasz · 28 lipca 2021 o 18:14

Gratuluje to najlepszy festyn w okolicy. Dla wszystkich w każdym wieku. Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Brawo Zaraszów!

Wacek · 28 lipca 2021 o 22:55

A kiedy będzie film o festynie, bo tylko kapela jest na filmach a zawsze były takie fajne streszczające impreze….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *