Festyn Zaraszowski 2017W niedzielę, 9 lipca o godz 12,00 w Kaplicy w Zaraszowie, nasz rodak, Ks Krzysztof Łaszcz, jezuita, odprawił Mszę św dziękczynną za 25 lat kapłaństwa. W tej samej intencji odprawił Mszę św o godz 10,00 w kościele parafialnym w Bychawie.
Po Mszy św w Zaraszowie odbył się Zaraszowski Festyn Wiejski w Alei Kasztanowej. Do tańca przygrywa kapela Cyja. Można było obejrzeć film z prymicji 25 lat temu wygrać odkurzacz, gofrownicę lub prodiż w konkursie wiedzy o Zaraszowie i okolicach.
Festyn organizowały wspólnoty wsi Zaraszów, Kolonia Zaraszów i Urszulin reprezentowane przez: Radną Gminy Miejskiej w Bychawie Annę Pawlas, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaraszowie Bożenę Koziej, Sołtysów Zaraszowa, Kolonii Zaraszów i Urszulina: Joannę Baran, Andrzeja Poniewozika i Stanisława Ziarkowskiego, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i okolic ,Ochotniczą Straż Pożarną w Zaraszowie oraz Administratora strony zaraszow.pl: Jerzego Jelcowa

Nie brakowało atrakcji kulinarnych ale hitem była grochówka z kuchni polowej i kociołek zaraszowski.
Podziw budziła przygrywająca do tańca Kapela Cyja. Na ręce P. Marka Trzcińskiego składamy gratulacje i serdeczne podziękowania!

Ks Krzysztof gratuluje też Organizatorom i serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie, składane życzenia, rozmowy i wspólną zabawę.

Na koniec słówko od zaraszow.pl – Dziękuję za obecność, za wiele inicjatyw i niespodzianek a przede wszystkim za ogrom włożonej pracy. Zapraszam na filmy i do galerii. (Zdjęć i filmów będzie sukcesywnie przybywać.) Skoro jesteśmy przy filmach, może zauważyliście wśród gości słynnego YouTubera znanego jako AdBuster.

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Zdjęcia Wojciecha Hrydzewicza

 


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

2 komentarze

Jagienka · 12 lipca 2017 o 18:06

Super impreza, rewelacyjny fotoreportaż W tej społeczności drzemie moc

Joanna · 18 lipca 2017 o 09:49

Trafne spostrzeżenie, dziękujemy – drzemie w nas moc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *