Faq jak dodać poprawnie zdjęcia

Faq jak dodać poprawnie zdjęcia do wpisu w WordPress.faq Postaram się „lopatologicznie” i z obrazkami pokazać jak. Zakładam, że tekst już został wklepany, absolutne minimum to jakieś 20 SMS-ów czyli 160 znaków 😉 a najlepiej 300 wyrazów. Zaczynamy.

Faq jak dodać poprawnie zdjęcia.

Zdjęcia kadrujemy, przycinamy z 4:3 do 16:9. czemu? bo takie są dziś ekrany i widać więcej za mniej. (ja często używam programu picasa) Następnie masowo zmniejszamy do 1000 pix. Jak? (W ww picasa klikamy powrót do biblioteki, zaznaczamy wszystkie wykadrowane i zapisane (zapisane kombinacja klawiszy Ctrl+s) zdjęcia trzymając na klawiaturze guzik „Ctrl” i myszunią lub „Shift + >,>,>,>”,(strzałka na klaw.. w prawo)

Zaznaczone, następnie kombinacja klawiszy Ctrl+Shift+s (pierwszy palec na ctrl, drugi na shift i trzeci na literkę „s”) wyskakuje Eksportuj do… zazn. zmień, piszemy 1000, ewentualnie dodajemy znak i guzik Eksport. Program otworzy folder z pomnieszonymi (Lokalizacja eksportu, możesz zmieniać, zapamiętać i t.p.)

eksp

Dalej korzystasz z bezstratnej kompresji online w przeglądarce odpalasz stronę https://tinypng.com zaznaczasz i przeciągasz do 20 zdjęć.

tiny

Następnie pobierasz lżejsze.

down

Lżejsze wysyłasz na serwer.

Faq jak dodać poprawnie zdjęcia

Uwaga serwer pamięta ostatnie ustawienia, sprawdź wysyłając pierwsze zdjęcie czy masz pożądane ustawienia: wyrównanie, plik multi.., rozmiar. Jak są inne parametry to zmień i zamieść pierwsze zdjęcie. W trybie wizualnym daj spację za miniaturką, kliknij „Dodaj medium” i przeciągnij pozostałe, będą automatycznie zaznaczone, a parametry porządne, klikasz „Wstaw do wpisu”

wstaw

i pozamiatane.

Teraz Ikona wpisu. Wybierz zdjęcie, zapisz jako „iko-nazwatematu” jak trzeba to kadruj do 16:9, kombinacja klawiszy Ctrl+Shift+s (pierwszy palec na ctrl, drugi na shift i trzeci na literkę „s”) wyskakuje Eksportuj do… zazn. zmień, piszemy 360 i jak wyżej strona tinypng, pobieramy, klikamy „Ustaw obrazek wyróżniający” dodajemy klikamy. SUKCES.

Teraz zostało tylko zadowolić roboty. Klikasz zdjęcie odpowiadające tematowi (tryb wizualny) nast. klikasz ołówek nad i wklejasz uprzednio skopiowane słowo kluczowe- tytuł wpisu. W trybie tekstowym alt=”tu wklej, zmień tekst na słowo kluczowe”

 

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *