Pisaliśmy 02-01-2012:
Pogoda też potrafi bić rekordy. Obecnie zostały zarejestrowane nowe rekordowe ”upalne” temperatury na obu biegunach. Rekordy zimna w tych obserwatoriach sięgały bez mała -90°C, a obecnie -13°C. I tu bym się zastanowił nad zbiórką na ”lodówki” dla pingwinów, no bo proszę wyobrazić u nas np. +50°C 🙂 . A co do ”u nas”, meteorolodzy zapowiadają do 19-go stycznia zaledwie 3-4 dni na ”minusie”. To też oznacza, jeżeli ktoś w tuż minionym świątecznym okresie życzył: ”Dużo ciepła”, to się spełniło.
To już potwierdzone: prognozy agencji NOAA monitorującej stan atmosfery dla stycznia i lutego w Europie Środkowej, miesiące te będą cechowały się w Polsce temperaturą średnią miesięczną powyżej normy -Warszawa -2,2°C to dla Warszawy prognoza -1,2°C. Zdawało by się to tylko 1°C, ale przypomnę, 4°C uznawane za katastrofę.
Wahania średnich temperatur w cyklu epok lodowych wynosiły od 4 do 6°C. Zmiana na plus o 4°C będzie oznaczać, że w przeciągu stulecia przeniesiemy klimat Ziemi do czasów wolnego od lodu świata, który skończył się 35 milionów lat temu. (Wodny świat?) brakuje nam 2-3°C.
Wiosło już mam. ;)?

Kategorie: Newsy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.