Pani Edyta Duda z Zaraszowa należy do bardzo odważnych osób. I broń Boże, nie rzuca wyzwania, tylko swoją odwagą zachęca do naśladowania. Wielu z nas słyszało, że w tym roku w po raz czwarty odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że Pani Edyta jako jedyna z Zaraszowa od kilku lat przemierza najdłuższą z tras.

Oto krótki wywiad:

Pani Edyto jak to się zaczęło?

Dowiedziałam się już w pierwszym roku. Ale zabrakło mi odwagi. Ponieważ jest to ogromne wyzwanie.
Ale w drugim roku, chęć sprawdzenia siebie i przekonania – czy dam radę, były większe niż strach. I odważyłam. Tym bardziej, że w poprzedniej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej poszedł mój szwagier i dał radę. Pomyślałam, może i ja podołam wyzwaniu.
Początek był łatwy, ale po kilku, kilkunastu kilometrach było już bardzo ciężko. I jakże wielka była radość, łzy szczęścia, że mi się udało.

Co człowiek musi mieć by zmierzyć się z takim wyzwaniem?

Wiarę w siebie, w Boga. Chciała bym zachęcić wszystkich by spróbowali. Gorąco zapraszam. Przeżycie niezapomniane. Dodam tylko, że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest mało propagowana. Nie we wszystkich parafiach. Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas więcej. Im większa grupa tym lżej się idzie.

Droga ma kilka tras. Pani Edyta dla siebie wybrała „czerwoną”.

Trasy

Nazwa Początek Koniec Długość Szczegóły Zarejestrowanych
Żółta św. Jana Pawła II
(Pełna trasa EDK)
Lublin Wąwolnica 44 km  pokaż 52 os. Zarejestruj się
Czerwona Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego
(Pełna trasa EDK)
Lublin Wąwolnica 46 km  pokaż 109 os. Zarejestruj się
Fioletowa bł. Władysława Gorala
(Pełna trasa EDK)
Lublin Wąwolnica 41 km  pokaż 86 os. Zarejestruj się
Niebieska św. Faustyny Kowalskiej
(Droga „na wzór EDK”)
Lublin Lublin 31 km  pokaż 140 os. Zarejestruj się
Żółta św. Jana Pawła II wariant Konopnica
(Droga „na wzór EDK”)
Konopnica Wąwolnica 33 km  pokaż
Czarna bł. Piotra Jerzego Frasattiego
(Pełna trasa EDK)
Lublin Wąwolnica 51 km  pokaż 73 os. Zarejestruj się
Uwaga:  Opisy, ślady i mapy są w trakcie weryfikacji i doprecyzowywania, najlepiej pobrać je nie wcześniej niż trzy dni przed wyruszeniem na EDK.Od 14 lutego rozpocznie się przyjmowanie deklaracji przejścia jednej z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w tym roku.

W Lublinie na trasy wyruszamy 9 marca 2018. Przed wyruszeniem na trasę zapraszamy na Mszę św. w Lubelskiej Archikatedrze o godz. 19:00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp. Stanisław Budzik. Po Mszy św. osoby deklarujące przejście EDK wyruszą na poszczególne trasy.

W tym roku będą cztery pełene trasy (liczące co najmniej 40 km) z Lublina do Wąwolnicy (trzy znane z poprzednich lat i jedna nowa) oraz jedna trasa na wzór EDK licząca ok 30 km przebiegająca wkoło Zalewu Zemborzyckiego z Katedry do Bazyliki OO. Dominikanów (różnież znana z poprzedniego roku). Nowa trasa liczy ponad 50 km i jest to trasa samotna, nie będzie na niej dodatkowego oznakowania oraz wolontariuszy z patroli medycznych.

Więcej na https://www.edk.pielgrzymka.lublin.pl

Kategorie: Lokalne

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.