Dziś w Zaraszowie padła metrówa

Dziś w Zaraszowie padła metrówaTytuł: “Dziś w Zaraszowie padła metrówa” zrozumiały tylko wędkarzom. Dalej posłużę się zwykłym językiem. No może tylko dodam, że to była “życiówka”. Już tłumaczę – Radosław Kamiński złowił szczupaka o wymiarach 100 cm. czyli 1 m. Ten okaz ma swoją historię. W ubiegłym roku prawdopodobnie miał go Kacper, jak szczupak mierzył około 82 cm., wiadomo wypuścił.

W tym roku po raz pierwszy był złowiony pod koniec kwietnia (przeze mnie). Wiadomo – okres ochronny – wypuszczamy.  To było jego pierwsze wyjście na brzeg w tym roku. Następne (zakładając, że to jedyny taki okaz) spotkania wychodziły na korzyść “potwora” a było ich min. cztery. Krzysztofa przechytrzył dwukrotnie, raz urywając mu żyłkę, za drugim razem “spadł” po jakimś czasie. Też nie było to pierwsze starcie z Radkiem. Ale tym razem wygrał Radek zaliczając jednocześnie rekord życiowy.

Nowy największy szczupak w Polsce został złowiony 13.10.2014 na zbiorniku Żwirowni w Żarkach nad Nysą. Wędkarzem który poskromił tą rekordową rybę był Mariusz Skowron. Szczupak o długości 122 cm ważył 25,5 kilogramów. Ryba zacięła około godziny 21:00 na żywca (leszcz) „postawionego” z gruntu.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

3 myśli na temat “Dziś w Zaraszowie padła metrówa

 • 19 października 2017 o 12:15
  Permalink

  Gratulacje dla rekordzisty!
  Teraz Zaraszów powinien wyhodować dwu albo nawet trzymetrówkę. Życzę sukcesów! 😉

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2017 o 12:52
  Permalink

  Gdzie w Zaraszowie jest jakaś woda na której można połowić?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz