Dziś w Zaraszowie padła metrówaTytuł: „Dziś w Zaraszowie padła metrówa” zrozumiały tylko wędkarzom. Dalej posłużę się zwykłym językiem. No może tylko dodam, że to była „życiówka”. Już tłumaczę – Radosław Kamiński złowił szczupaka o wymiarach 100 cm. czyli 1 m. Ten okaz ma swoją historię. W ubiegłym roku prawdopodobnie miał go Kacper, jak szczupak mierzył około 82 cm., wiadomo wypuścił.

W tym roku po raz pierwszy był złowiony pod koniec kwietnia (przeze mnie). Wiadomo – okres ochronny – wypuszczamy.  To było jego pierwsze wyjście na brzeg w tym roku. Następne (zakładając, że to jedyny taki okaz) spotkania wychodziły na korzyść „potwora” a było ich min. cztery. Krzysztofa przechytrzył dwukrotnie, raz urywając mu żyłkę, za drugim razem „spadł” po jakimś czasie. Też nie było to pierwsze starcie z Radkiem. Ale tym razem wygrał Radek zaliczając jednocześnie rekord życiowy.

Nowy największy szczupak w Polsce został złowiony 13.10.2014 na zbiorniku Żwirowni w Żarkach nad Nysą. Wędkarzem który poskromił tą rekordową rybę był Mariusz Skowron. Szczupak o długości 122 cm ważył 25,5 kilogramów. Ryba zacięła około godziny 21:00 na żywca (leszcz) „postawionego” z gruntu.

Kategorie: LokalneNewsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

3 komentarze

Wacek · 19 października 2017 o 12:15

Gratulacje dla rekordzisty!
Teraz Zaraszów powinien wyhodować dwu albo nawet trzymetrówkę. Życzę sukcesów! 😉

Kacper Stoczkowski · 6 listopada 2017 o 12:52

Gdzie w Zaraszowie jest jakaś woda na której można połowić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *