Dzień Ziemi

Królewna Przyroda z wizytą w Zaraszowie
Dzień Ziemi obchodzimy w Szkole Podstawowej w Zaraszowie nie tylko 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji – naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko jednorazowo, ale w każdego dnia.
My rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei. Następnie odbyło się przedstawienie ekologiczne przygotowane przez uczniów klasy czwartej pt.” Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały piękne stroje. Wszyscy z ciekawością obejrzeli inscenizację znanej bajki, ale przeniesionej do współczesnego zaśmieconego świata. Bajka jak to bajka zakończona była morałem: „ Morał z tej bajki jest taki, by sprzątać po sobie drogie dzieciaki. Gdy wszędzie schludnie i czysto, zadbane, lepiej się czujemy panowie i panie.” Następnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej zaśpiewali dwie piosenki „ Moja planeta” i „List do Ziemi”.
To nie koniec naszych działań na rzecz ZIEMI. Sprzątaliśmy również teren wokół szkoły zbierając śmieci, grabiąc uschnięte liście i trawę. Uczniowie pod kierunkiem p.T. Fijołek rozpoczęli również wysadzanie kwiatów w skrzynkach przed szkołą, aby do późnej jesieni cieszyły oczy różnokolorowymi barwami. Dodać należy, że rodzice naszych uczniów zainspirowani do inicjatywy przez radną panią A. Pawlas i sołtysa Zaraszowa- panią J. Łyś również zadbali o naszą planetę porządkując zarośla w alei kasztanowej i na terenie starego sadu.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *