Królewna Przyroda z wizytą w Zaraszowie
Dzień Ziemi obchodzimy w Szkole Podstawowej w Zaraszowie nie tylko 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji – naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko jednorazowo, ale w każdego dnia.
My rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od przybliżenia jego idei. Następnie odbyło się przedstawienie ekologiczne przygotowane przez uczniów klasy czwartej pt.” Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały piękne stroje. Wszyscy z ciekawością obejrzeli inscenizację znanej bajki, ale przeniesionej do współczesnego zaśmieconego świata. Bajka jak to bajka zakończona była morałem: „ Morał z tej bajki jest taki, by sprzątać po sobie drogie dzieciaki. Gdy wszędzie schludnie i czysto, zadbane, lepiej się czujemy panowie i panie.” Następnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej zaśpiewali dwie piosenki „ Moja planeta” i „List do Ziemi”.
To nie koniec naszych działań na rzecz ZIEMI. Sprzątaliśmy również teren wokół szkoły zbierając śmieci, grabiąc uschnięte liście i trawę. Uczniowie pod kierunkiem p.T. Fijołek rozpoczęli również wysadzanie kwiatów w skrzynkach przed szkołą, aby do późnej jesieni cieszyły oczy różnokolorowymi barwami. Dodać należy, że rodzice naszych uczniów zainspirowani do inicjatywy przez radną panią A. Pawlas i sołtysa Zaraszowa- panią J. Łyś również zadbali o naszą planetę porządkując zarośla w alei kasztanowej i na terenie starego sadu.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *