Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych – Dzień w którym Kościół wspomina wszystkich – znanych i nie znanych ludzi – którzy przekroczyli już granicę życia i śmierci i osiągnęli chwałę (trafili do) Nieba, czyli stali się Świętymi.
Dzień Wszystkich Świętych – dla wielu znicze, chryzantemy, korki – takie pierwsze skojarzenie. Dzień Wszystkich ŚwiętychNa dalszym planie być może spotkania z rodziną, a na zadumę i refleksję, to już każdy wie, ile czasu poświęca.
Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, krewnych, rodziców czy znajomych, zapalamy znicz.

Na przestrzeni lat wszystko kształtowało się długo i rozważnie.

Ale dziś czy potrafimy się zatrzymać? Może pamiętajmy, szczególnie w ten dzień, że warto się zatrzymać, “obejrzeć się za siebie”. Wszystko przemija. Czy w tym pośpiechu nie zgubiliśmy czegoś? Części siebie? I może czas na zadumę i refleksję jednak jest nam bardzo potrzebny? Może nie na darmo w opisie: “Jest to czas zadumy i refleksji nad świętością i przemijaniem, oraz pamięci o zmarłych” – zaduma i refleksja znajdują się na początku zdania?

Ogrom pytań. Towarzyszy nam od zawsze. Poniższy film może pomoże dostrzec piękno święta i może też da chwile na refleksję. Do niedawna takie widoki były zarezerwowane tylko dla kogoś patrzącego z góry. Może dlatego zapalamy znicze by z góry ktoś to zauważył?

Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny obchodzony 2 listopada jest natomiast dniem modlitw za ludzi zmarłych, którzy oczekują na ostateczne spotkanie z Bogiem.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.