Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa – coroczne polskie święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji tego święta w wielu miejscach obchodzone są spotkania, biesiady i konkursy, a na wielu oficjalnych stronach internetowych urzędów gminy i miasta składane są przez wójtów i burmistrzów życzenia. Źródło wiki.pl.
A więc i my pragniemy w tym dniu złożyć przede wszystkim naszemu Sołtysowi Jackowi Łysiowi i wszystkim Sołtysom odwiedzającym naszą stronę, najserdeczniejsze życzenia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, pomyślności oraz wytrwałości. 
Nasz Sołtys online na forum.

1 komentarz do “Dzień Sołtysa”

  1. Dołączam się do życzeń!
    Ale… online to nasz sołtys cienko wygląda. A właściwie nie wygląda bo go prawie nie ma… Może gdy przebrzmią już echa Dnia Sołtysa to zacznie więcej pisać o sołectwie… i o gminie…

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *