Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa – coroczne polskie święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji tego święta w wielu miejscach obchodzone są spotkania, biesiady i konkursy, a na wielu oficjalnych stronach internetowych urzędów gminy i miasta składane są przez wójtów i burmistrzów życzenia. Źródło wiki.pl.
A więc i my pragniemy w tym dniu złożyć przede wszystkim naszemu Sołtysowi Jackowi Łysiowi i wszystkim Sołtysom odwiedzającym naszą stronę, najserdeczniejsze życzenia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, pomyślności oraz wytrwałości. 
Nasz Sołtys online na forum.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Dzień Sołtysa

  • 11 marca 2014 o 16:07
    Permalink

    Dołączam się do życzeń!
    Ale… online to nasz sołtys cienko wygląda. A właściwie nie wygląda bo go prawie nie ma… Może gdy przebrzmią już echa Dnia Sołtysa to zacznie więcej pisać o sołectwie… i o gminie…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.