Dzień nauczyciela-4

Dzień nauczyciela-4
Dzień nauczyciela-4
Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkiego co najlepsze od Radnej i Sołtys wsi Zaraszów, oraz od www.zaraszow.pl dla wszystkich nauczycieli, a szczególnie dla Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Zaraszowie. W tym roku w intencji byłych i obecnych nauczycieli naszej szkoły będziemy modlili się podczas różańca o godzinie 18-j, a po różańcu w tej samej intencji zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
14 października Święto Edukacji Narodowej. Historia: święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej- upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

1 komentarz do “Dzień nauczyciela-4”

  1. W imieniu Grona Pedagogicznego w SP w Zaraszowie serdecznie dziekuję za pamięć i życzenia, a szczególnie za intencję Mszy Św.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *