Dzień nauczyciela-4

Dzień nauczyciela-4
Dzień nauczyciela-4
Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkiego co najlepsze od Radnej i Sołtys wsi Zaraszów, oraz od www.zaraszow.pl dla wszystkich nauczycieli, a szczególnie dla Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Zaraszowie. W tym roku w intencji byłych i obecnych nauczycieli naszej szkoły będziemy modlili się podczas różańca o godzinie 18-j, a po różańcu w tej samej intencji zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
14 października Święto Edukacji Narodowej. Historia: święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej- upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Dzień nauczyciela-4

  • 13 października 2015 o 15:31
    Permalink

    W imieniu Grona Pedagogicznego w SP w Zaraszowie serdecznie dziekuję za pamięć i życzenia, a szczególnie za intencję Mszy Św.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.