Dzień Babci i Dziadka w Zaraszowie

„Babcia, babunia, dziadek, dziadziuś”- to pieszczotliwe określenia na osoby, które doczekały się wnucząt. Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaraszowie nie zapominają o swoich babciach, dziadkach i jak co roku zapraszają na specjalnie przygotowaną uroczystość.
W bieżącym roku

odbyła się ona 28 stycznia o godzinie 12:00. Zaproszeni goście zasiedli w ławkach na szkolnym korytarzu, bardzo uroczyście ubrani, jak na taką galę przystało. Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor i złożeniu życzeń przybyłym gościom, rozpoczęły się popisy dzieci.

dzienbabci (3) dzienbabci (1)
Występ składał się z dwóch części, pierwsza bardziej poważna, w której młodzi aktorzy wcielili się w rolę dwunastu miesięcy składających życzenia miłym Seniorom, zaś druga miała charakter rozrywkowo-konkursowy z udziałem gości. Babcie rozpoznawały swoje podobizny na portretach wykonanych przez wnuczęta, natomiast dziadkowie rozpoznawali po głosie, ukryte za parawanem wnuczę. Na wszystkie osoby biorące udział w zabawie czekały niespodzianki w postaci słodyczy.
Następnie nadszedł czas na odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”, życzenia, laurki i prezenty przygotowane przez dzieci dla swoich babć i dziadków. Te miłe gesty i czułe słowa były formą podziękowania za trud i wysiłek włożony w opiekę wnucząt. Nikt nie krył wzruszenia w tak podniosłej chwili.
Po oficjalnej części dzieci zaprosiły dziadków do innej sali na poczęstunek – kawę, herbatę i ciasto, przygotowane przez rodziców.
Mówi się, że w dzisiejszych czasach dyspozycyjni dziadkowie to prawdziwy skarb. Rodzice dzieci przedszkolnych zdają sobie z tego sprawę często podkreślając to w rozmowie z kadrą pedagogiczną, a maluchy swych dziadków najzwyczajniej w świecie kochają. Współcześni dziadkowie są wciąż aktywni, wiele potrafią. Dbają o zdrowie i kondycję i świetnie wyglądają, co było dowodem na tejże uroczystości.
Podsumowując, była to niezwykle miła uroczystość. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim dzieciom, rodzicom i personelowi szkolnemu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za obecność i życzymy wszystkiego najlepszego!
Anna Sadowska
-pomysłodawczyni i realizatorka uroczystości.
zdjęcia Agnieszka Rozdzialik.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *