Drożeją przeglądy rejestracyjne

Drożeją przeglądy rejestracyjneOd 30 października drożeją przeglądy rejestracyjne z 99 na 126 zł. za wóz bez LPG. Skąd ta podwyżka? I dokąd trafi? Cel podobno szczytny.

Ustawodawca zasłania się CEPiK-iem, że diagnosta będzie mógł zobaczyć i dopisać. Według mnie to kwestia kilku linijek kodu dodane do programu. Powinno było wejść w życie min. 10 lat temu.

Podobno będą kamery w stacjach. Temat bardzo rozległy, więc pominę.

Opłata za przegląd z góry – OK przegląd to usługa.

Nowe regulacje przewidują także, że jeżeli ktoś o miesiąc spóźni się z przeglądem, to zapłaci podwójną stawkę. – Bez komentarza.

Zaostrzenie kontroli nad przeglądami rejestracyjnymi – rozumiem, podwyżki nie.

Nie wiem kiedy wchodzi Dyrektywa Unii Europejskiej przewiduje, że nowe przepisy dotyczące przeglądów będą musiały wejść w życie do maja 2018 r. Według nich, kierowca, którego pojazd uzyska pozytywny wynik badania technicznego będzie otrzymywał specjalną naklejkę, którą będzie naklejał na szybie. Brak naklejki będzie oznaczać brak przejścia pozytywnych badań technicznych. Ma to pomóc policji w odnajdywaniu niesprawnych samochodów, które poruszają się po naszych drogach.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.