Dożynki 2016, skąd ten tytuł? A stąd, że mamy już pierwszy (edit: już kolejne) z filmów z Dożynek 2016 gminy Bychawa. Dożynki 2016Pozostałe w realizacji. A jak wiadomo jest to proces dość trudny, wymaga czasu i mocy przerobowych, a tu w międzyczasie otrzymuję maila z tekstem: … tak trzy-kropek i już się tłumaczę: zapewne znacie powiedzenie „dożynanie się”, to ja to przeżyłem min. dwukrotnie po przeczytaniu poniższego tekstu. I żeby nie być samolubnym udostępniam również wam:

 • Facet dostał na urodziny papugę. Szybko zorientował się, ze ma ona okropny nawyk przeklinania i rzuca mimochodem co drugie słowo. Cóż miał jednak zrobić – wyrzucić żal, zawsze to jakiś towarzysz, zresztą prezent. Wiele dni starał się walczyć ze słownictwem papugi. Mówił do niej miłe słowa, puszczał łagodną, klasyczną muzykę, robił wszystko, żeby dać papudze dobry przykład. Słowem – pełna poświęcenia terapia i wszystko na nic.
  Pewnego dnia, kiedy papuga wstała lewą noga i była wyjątkowo wredna, facet nie wytrzymał. Zaczął krzyczeć, ale papuga darła się głośniej. Potrząsnął nią. Wtedy nie dość, ze go zbluzgała, to jeszcze dostał parę razy dziobem. Zdesperowany wrzucił ptaszysko do zamrażarki, zatrzasnął drzwi, oparł się o nie i zsunął w dół. Papuga rzuciła się kilka razy o ściany zamrażarki, coś zabełkotała i nagle wszystko ucichło.
  Facet ochłonął trochę, zaczął mieć wyrzuty sumienia. Otworzył szybko drzwi zamrażarki. Papuga milcząc weszła na jego wyciągnięte ramie i powiedziała:
  – „Najmocniej przepraszam, ze uraziłam pana moim słownictwem i zachowaniem. Proszę o przebaczenie, dołożę wszelkich starań, aby się poprawić i nie dopuścić do podobnych scen w przyszłości”.
  Facet był w szoku, już otwierał usta, żeby zapytać, co spowodowało tak radykalna zmianę, kiedy odezwała się papuga:
  – „Czy mogę pana uprzejmie zapytać: co zrobił kurczak?”

A filmy już niebawem na początek cz. 1, 2, 3, 4… W cz. 2 śpiewają „Słowianki”, czyli folkowe dziewczyny z Bychawy i okolic.

Poniżej film z 2015 roku.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Krzysztof · 23 sierpnia 2016 o 06:43

Głos do Głosu Bychawy
Gratuluje pięknie przygotowanej i profesjonalnie poprowadzonej Uroczystości Dożynkowej. Dziękuję za ciepłe i pełne życzliwości słowa pod adresem Zaraszowa. A ponieważ na http://www.bychawa nie ma jeszcze zdjęć, to proponuje zamieścić nasze filmy z Dożynek. Jak zawsze profesjonalne i obiektywne.
link: http://portal.zaraszow.pl/2016/08/dozynki-2016/
Z pozdrowieniami i nadzieją na publikacje w/w, Krzysztof Łaszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.