Dla Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi sprawnie realizuje Plan dla Wsi premiera Mateusza Morawieckiego.

Rząd przeznaczył 1,18 mld zł dofinansowania do paliwa rolniczego, zwiększając z 86 do 100 litrów zwrot akcyzy zwartej w cenie zakupionego paliwa na każdy hektar. 1,5 mld złotych to budżet na pomoc suszową. To największe wsparcie suszowe w polskiej historii.


Realizacja Planu dla Wsi

Aktualnie w sektorze rolnym trwa walka z ASF. W tej sprawie m.in. zwiększony został odstrzał dzików oraz uruchomiono dotacje do bioasekuracji i do zaprzestania produkcji. Ponadto sprzedaż owoców i warzyw bez oznakowania kraju pochodzenia lub fałszowanie kraju pochodzenia podlega karze do wysokości pięciokrotności dochodów uzyskanych ze sprzedaży takich produktów. W Planie znajduje się także koniec nieuczciwych praktyk w handlu z surowcami rolnymi i żywnością, znakowanie produktów bez GMO, a także ułatwienia dla przetwórstwa i sprzedaży produktów zwierzęcych. Rząd przeznaczył również 14,5 mld złotych na płatności bezpośrednie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz pierwszy dla rolników indywidualnych zabezpieczył środki na preferencyjne pożyczki. Na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyśpieszono wypłaty

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.