Definicja głupoty

Jaka jest definicja głupoty?  Kiedy się zaczyna, a kiedy się kończy? O mądrości piszą wszędzie i są różne definicję, a o głupocie jakoś mniej, lub wcale. A przecież chyba istnieje? Kandydaci nawołują: “Wybieraj mądrze!”, “Dobry wybór!” i takie tam. Nie wiem czy padło hasło “Nie bądź głupi!”?  Bo czy istnieje ciemność? czy istnieje chłód i wreszcie głupota? A jeśli tak, to kiedy? Bo ciemność to tylko brak światła, chłód to brak ciepła, a…  A i kiedy ten wybór jest mądry? Kiedy wiem, że postąpię słusznie?

Zadaliśmy pytania kandydatom. A sobie? Czy nas wyborców obowiązują jakieś kryteria? pytanieKiedy wybieramy mądrze? I kogo wybieramy? Jeden kandydat pisze, mówi, zachęca, a o drugim dowiadujesz się od sąsiadki (dla nowych wyborców: -taki starożytny, wolny internet, wolniejszy od modemów LTE). I czemu ten drugi kandydat milczy? Bo “Milczenie to złoto”? Czy bo “z głupkami nie rozmawiam”? Albo “A o czym tu rozmawiać? Kampania się zakończy i spokój”. I jak poznać wszystkich kandydatów?

Nie łatwo być wyborcą,., Czy łatwo? Czy warto głosować? Czym się kierować? I kiedy ten wybór jest mądry, a kiedy głupi? I jaka ilość informacji może zadecydować o mądrym, bądź głupim wyborze?

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Definicja głupoty

  • 13 listopada 2014 o 18:17
    Permalink

    Niestety nie mieliśmy możliwości zadać wielu pytań kandydatom – większość z nich nas zwyczajnie “olała”
    Nieco pokory Panowie kandydaci. Naiwnością jest myślenie, że na sam fakt zgłoszenia swojej osoby na radnego ludziska pobiegną głosować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.