Definicja głupoty

Jaka jest definicja głupoty?  Kiedy się zaczyna, a kiedy się kończy? O mądrości piszą wszędzie i są różne definicję, a o głupocie jakoś mniej, lub wcale. A przecież chyba istnieje? Kandydaci nawołują: „Wybieraj mądrze!”, „Dobry wybór!” i takie tam. Nie wiem czy padło hasło „Nie bądź głupi!”?  Bo czy istnieje ciemność? czy istnieje chłód i wreszcie głupota? A jeśli tak, to kiedy? Bo ciemność to tylko brak światła, chłód to brak ciepła, a…  A i kiedy ten wybór jest mądry? Kiedy wiem, że postąpię słusznie?

Zadaliśmy pytania kandydatom. A sobie? Czy nas wyborców obowiązują jakieś kryteria? pytanieKiedy wybieramy mądrze? I kogo wybieramy? Jeden kandydat pisze, mówi, zachęca, a o drugim dowiadujesz się od sąsiadki (dla nowych wyborców: -taki starożytny, wolny internet, wolniejszy od modemów LTE). I czemu ten drugi kandydat milczy? Bo „Milczenie to złoto”? Czy bo „z głupkami nie rozmawiam”? Albo „A o czym tu rozmawiać? Kampania się zakończy i spokój”. I jak poznać wszystkich kandydatów?

Nie łatwo być wyborcą,., Czy łatwo? Czy warto głosować? Czym się kierować? I kiedy ten wybór jest mądry, a kiedy głupi? I jaka ilość informacji może zadecydować o mądrym, bądź głupim wyborze?

1 komentarz do “Definicja głupoty”

  1. Niestety nie mieliśmy możliwości zadać wielu pytań kandydatom – większość z nich nas zwyczajnie „olała”
    Nieco pokory Panowie kandydaci. Naiwnością jest myślenie, że na sam fakt zgłoszenia swojej osoby na radnego ludziska pobiegną głosować.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *