Czyste Powietrze w Zaraszowie

Dotacja do 90% dla wszystkich! Spotkanie nt.
Jak złożyć wniosek do rządowego programu „Czyste powietrze”.
w Zaraszowie 30.09.2018 r. (niedziela) 16:00 w Alei Kasztanowej.

Przypominamy, że program „Czyste powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy wymianę starego kotła grzewczego na nowy.
Od 18:00 Pieczemy ziemniaki, placki ziemniaczane…

Czyste Powietrze w Zaraszowie

Co daje program?
Program zapewnia dopłaty dla osób chcących z niego skorzystać od ok. 30 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, których maksymalną wysokość określono na 53 tys. zł. Wysokość wsparcia jest uzależniona od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Ma to doprowadzić do zmniejszenia się ubóstwa energetycznego w Polsce.

Jak podaje Forum Rozwoju Efektywnej Energii, które podejmuje szereg inicjatyw promujących nowoczesne i przyjazne środowisku źródła energii, obecnie piece na paliwa stałe w domach jednorodzinnych w Polsce to w większości urządzenia znacznie wyeksploatowane i wiekowe. Średni wiek kotła przekracza 13 lat, a pieca kaflowego zbliża się do 40 lat. Ponad 60 proc. kotłów to urządzenia dziesięcioletnie lub starsze, w których da się spalić niemal wszystko.

Więcej nt.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.