Witam!

Kto jest zaznajomiony z tematem trujących smug chemicznych ?

W Wikipedii czytamy: teoria spiskowa zakładająca, że smuga kondensacyjna powstająca za lecącym samolotem jest – zawsze bądź tylko w niektórych przypadkach – wytworem mającym utajony cel, wywoływany dystrybucją na wielkich obszarach dużych ilości substancji, które mogą być szkodliwe dla organizmów żywych. Różne środowiska naukowe i rządowe zaprzeczają tej tezie i jest ona uznawana za teorię spiskową.

Zjawisko powstawania smug kondensacyjnych często jest mylnie tłumaczone dodawanymi do paliwa lotniczego substancjami chemicznymi i jest jedną z głównych przyczyn pojawienia się teorii chemtrails.

Smuga kondensacyjna – zbudowana z kryształków lodu chmura typu cirrus, powstająca najczęściej za samolotem odrzutowym lecącym w górnej troposferze i dolnej stratosferze, zazwyczaj na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Może utrzymywać się nawet kilka dni.

Wystąpić może także za samolotem o napędzie śmigłowym, jeśli tylko zaistnieją ku temu odpowiednie warunki.

Komentarze

Komentarz

  1. Witamy Michała – jednego z naszych autorów, po dłuższej przerwie. Żywimy nadzieję, że będzie częściej „podrzucał” nam ciekawe tematy.
    A wracając do pytana, z tego co pamiętam, żywa dyskusja ciągle trwa na zachodniej półkuli – jakich środków używa rząd i wojsko kryjąc się za smugą kondensacyjną. O nowych teoriach nie słyszałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *