„Rzeczpospolita” przeprowadziła ranking gmin. Gmina Bychawa zajęła drugie miejsce na Lubelszczyźnie – gratulujemy.
Kryteria rankingu:

W rankingu wyróżniamy te władze lokalne, które w oparciu o stabilne finanse budują społeczeństwo obywatelskie, inwestują w kapitał ludzki oraz gospodarkę.

Janusz Urban, burmistrz Bychawy

Naszym najważniejszym celem, który zamierzamy osiągnąć w niedalekiej przyszłości, jest dalsze wzmocnienie pozycji Bychawy jako gospodarczego i administracyjnego centrum regionu oraz rozwój demograficzny gminy jako elementu aglomeracji lubelskiej.

Gmina Bychawa zajęła drugie miejsce na Lubelszczyźnie (pięćdziesiąte w kraju) w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie
W Rankingu Samorządów 2017 znalazło się 14 gmin i miast z województwa lubelskiego (z dwustu trzynastu gmin) i ponad 200 z całej Polski z 2478.

Lubelskie samorządy szczególnie dobrze wypadają w tych „miękkich” kategoriach. W zakresie budowy dialogu społecznego wyróżniają się: Zamość, Puławy, Biszcza i Wisznice, w kategorii wsparcia kapitału ludzkiego – wszystkie miasta, a także gminy wiejskie: Wisznice i Konstantynów, zaś w kategorii wsparcia przedsiębiorczości – Lublin i Biszcza.

Czytaj więcej.

Kategorie: Lokalne

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Wacek · 15 grudnia 2017 o 12:23

„W Rankingu Samorządów 2017 znalazło się (…)” – mam pytanie do bardziej zorientowanych, czy „znalazło się ” znaczy „wzięło udział” czy znaczy „zostało wyróżnionych”. Bo jedno i drugie oznacza zupełnie inną rangę wyróżnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *