Starszy Pan - piroman, BychawaBychawa. Kryminalni zatrzymali 81-latka, który odpowie za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji. Zdarzenie ma niecodzienny charakrer, jak donosi policja.gov.pl:

Za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia odpowie 81-letni mieszkaniec gm. Bychawa. Mężczyzna zakręcił wodę w piwnicy, a następnie włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój. Policjanci z Bychawy, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu zatrzymali 81-latka. Dodatkowo podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny policji został powiadomiony o tym, że 38-letnia zgłaszająca nie mogła odpalić kuchenki gazowej, w pewnej chwili zauważyła, że z pod jednego z palników wystaje przedmiot przypominający nabój. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie. Mundurowi ustalili, że kobieta mieszka razem ze swoim dziadkiem, a we wnętrzu palnika gazowego znajduje się nabój kal. 9 mm. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w piwnicy zakręcił wodę. Policjanci zatrzymali 81-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Wczoraj kryminalni z Bychawy przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 81-latka. W trakcie czynności ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Jak ustalili policjanci około 5 lat temu mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia „dubeltówkę”.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku gdzie usłyszy zarzuty. Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Pozwolenia na broń palną dla osób fizycznych

Uzyskanie pozwolenia na broń jak się okazuje nie jest sprawą łatwą. Musisz zdać egzamin teoretyczny i praktyczny, który potwierdzi znajomość prawa oraz zdolność do posługiwania się bronią. Wiążą się z tym też koszty – te mogą kształtować się w granicach od kilkuset do nawet kilku tys. zł. Trzeba również przedstawić ważny powód, dla którego takie zezwolenie jest nam potrzebne – np. do strzelania 😉

Musisz też dbać np., żeby zamek nie wylatał 🙂 Jeżeli to wszystko jest zbytnio skomplikowane, to możesz wyjechać do kraju w którym obywatelowi broń należy się – jak psu buda.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *