Zabrakło alkoholu, postanowili ukraść. Ale pech ich nie opuszczał. Ekspedientce uciekli, ale na zakupach był w czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bychawie.

Będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bychawie zauważył jak pracownica jednego z marketów chciała zatrzymać dwóch sprawców kradzieży. Ci jednak wybiegli ze sklepu i zaczęli uciekać. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i po krótkim pościgu zatrzymał dwóch nastolatków, którzy chcieli uciec z butelką alkoholu. Wkrótce po tym sprawcy trafili w ręce umundurowanych policjantów. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie z powiatu bychawskiego. Teraz zajmie się nimi Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:30, w jednym z marketów na ul. Partyzantów w Bychawie. Sprawcy wzięli z półki butelkę z alkoholem i nie płacąc przeszli przez linie kas. Kiedy zareagowała pracownica sklepu zaczęli uciekać. Mieli jednak pecha, bo na zakupach w markecie był w czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bychawie. Policjant widząc całą sytuację natychmiast ruszył w pościg za młodymi mężczyznami. Po krótkim pościgu zatrzymał obydwu nastolatków, a przy jednym z nich ujawnił butelkę z alkoholem, która wróciła na sklepową półkę.

O całym zdarzeniu poinformowany został dyżurny komisariatu, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Sprawcami okazali się dwaj niespełna 17-latkowie z powiatu bychawskiego. Obaj w chwili zatrzymania znajdowali się pod działaniem alkoholu. Ponadto kierownik sklepu przeglądając monitoring ustalił, że nastolatkowie w miniony piątek również dokonali wspólnie kradzieży butelki z alkoholem. Na zabezpieczonym monitoringu widać jak jeden drugiemu wkłada towar do plecaka, a następnie wychodzą z marketu nie płacąc.

Teraz 17-latkowie za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

Źródło policja.pl

Kategorie: Lokalne

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

3 komentarze

wrote · 24 marca 2017 o 07:07

Nie ma powiatu Bychawskiego.

    Jerzy Jelcow · 24 marca 2017 o 09:15

    Racja. Ale miło, że gdzieś w świecie przez pomyłkę. (Nie edytowałem cytowanego tekstu) Powiat bychawski został powołany 1 stycznia 1956 roku. 1 stycznia 1973 roku zniesiono gromady i osiedla, a w ich miejsce reaktywowano gminy. Powiat bychawski podzielono na 7 gmin. Gminy: Bychawa, Jabłonna, Krzczonów, Stara Wieś, Strzyżewice, Wysokie i Zakrzew.

Komentarz z fb · 25 marca 2017 o 17:18

Z fb: Troszkę ta historia przekolorowana bo jednego z nich złapał magazynier sklepu i drugi nie mógł się doczakac i postanowił sam ukraść flaszke pech chciał ze jak uciekał trafił na policjanta który po krótkim pościgu przyprowadzil chłopaka ze skradzionym alkoholem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *