Brońmy Burmistrzów nim wymrąEureka! Odkryłem czemu na wszystkich imprezach, przynajmniej tych na których byłem, naszego Pana Burmistrza reprezentowała Pani Vice Burmistrz!

Prasa donosi o zagrożonym zawodzie-stanowisku Burmistrza. Ryzyko niewspółmierne do korzyści. Włodarze są odwiedzani przez uzbrojonych petentów; jak nie w nóż to w garść (plaskacz). Może to wpływ ww mediów chociaż by TVP z emisją Rancza (gdzie Wójt trzyma siekierę w szufladzie biurka). Z drugiej strony mógł to być film instruktażowy dla włodarzy. Ale lekcja nie została przyswojona i muszą wzywać policję np. do uzbrojonej w garść kobietę. Fakt, że policja podobno z vis-a-vis przybyła po !30 minutach. Zapewne nie wiedzieli, jaką metodą mogą babkę obezwładnić, więc po szybkim głosowaniu uzbrojeni w kajdanki i nie wiem w co jeszcze, biegusiem dotarli ocalić włodarza od plaskaczy :).

A gdy zasłoniłem się przed aparatem, którym świeciła mi w oczy, kilkakrotnie uderzyła mnie w twarz – relacjonuje burmistrz.
„To był grad plaskaczy i osłaniający się burmistrz (…)” – skomentował sprawę na jednym z portali miejscowy bloger, świadek zdarzenia.

Kolejny:

W nocy z soboty na niedzielę, popularny burmistrz Paryża i otwarty gej, Bertrand Delanoë (52) został ugodzony nożem przez chorego psychicznie homofoba. Polityk został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie został operowany. Agencje prasowe donoszą, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został obezwładniony i aresztowany.

Kolejny:

W poniedziałek rano pięć psów zaatakowało burmistrza miasta, Mariusza Piątkowskiego. Ocalił go rower i dźwięk klaksonu przejeżdżającego samochodu. Burmistrz sforze uciekł, ta jednak napadła innego mieszkańca (zastępce?)

Kolejny:

44-letni mężczyzna wtargnął do gabinetu burmistrza Chęcin uzbrojony w nóż i niezidentyfikowaną do tej pory ciecz, którą wylał w gabinecie. Burmistrzowi i pracownikom urzędu udało się uciec szaleńcowi, a ten szybko znalazł się w rękach policji.

Kolejny:

Julian S. (58 l.) mieszkaniec wioski pod Łaskiem na dożynkową, uroczystą mszę świętą, przyszedł uzbrojony w gaz pieprzowy i paralizator. Mimo podniosłej chwili, w obliczu Boga, nie zawahał się użyć swojej broni. – W imię sprawiedliwości społecznej, Szkudlarek ty złodzieju – rzucił w stronę burmistrza Łasku, Gabriela Szkudlarka (63 l.) i cały arsenał skierował na niego.

Ciekawostka w ostatnim przykładzie-gminie opłata za śmiecie wynosi 20 zł. od gospodarstwa. Jak im podniosą do naszej wysokości, to pewnie… Aż strach pomyśleć.

Źródła: fakty.pl, golub-cgd.pl, queer.pl, newsweek.pl.

Kategorie: Ze świata

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Wacek · 15 września 2017 o 21:39

Brońmy, łatwo powiedzieć, ale jak bronić? A może chronić? Jednak ochrona ilościowa i jakościowa dotyczy gruntów a nie istot żywych. Szukałem w sieci to wiem. Za to ciekawa jest ochrona gatunkowa. Z definicji jest to:
„działalność, której celem jest zabezpieczenie dziko żyjących roślin i zwierząt, występujących rzadko albo zagrożonych wyniszczeniem przez działalność człowieka. Polega ona na ochronie wszystkich osobników danego gatunku, miejsca ich stałego przebywania, wprowadzaniu zakazu handlu nimi, płoszenia, przenoszenia, trzymania w niewoli, niszczenia gniazd i lęgowisk”.
Tylko jak to zastosować do ww grupy? Bądź tu mądry.
za: http://www.ekologia.pl/wiedza/slowniki/leksykon-ekologii-i-ochrony-srodowiska/ochrona-gatunkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *