Bez prądu!- planszówki bawią, uczą, łączą

Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i Okolic udało się pozyskać środki na realizację projektu dofinansowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego w programie „Na dobry początek”. Nagrodzonych zostało 60 projektów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich.  Łączne dofinansowanie wszystkich projektów wynosi ponad 500 tys. zł. Warto dodać, że Fundacja już drugi raz doceniła nasze pomysły i przyznała nam dofinasowanie z czego niezmiernie się cieszymy. Tym razem projekt w całości poświęcony jest grom planszowym i nosi tytuł: „Bez prądu!- planszówki bawią, uczą, łączą”.

Z otrzymanego dofinansowania zostaną zakupione nowe, ciekawe gry, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zorganizowany zostanie również cykl warsztatów, podczas których dzieci będą mogły zagrać z mamą, tatą, babcią, dziadkiem czy rodzeństwem. W maju planowany jest wyjazd do GOKSiR-u w Niedrzwicy Dużej, gdzie działa nieformalna grupa graczy „Diuna”, będzie to dla nas przygoda i przykład dobrej praktyki, a może również inspiracja do stworzenia podobnego „klubu” u nas. Działania projektowe zaplanowane są od stycznia do czerwca, podsumowaniem projektu będzie Rodzinny Dzień Gier Planszowych, podczas którego rozstrzygnięty zostanie konkurs na grę wielkoformatową.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”


Konkurs „Zaraszów nie próżnuje tylko gry kreuje”
Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Zaraszowie do udziału w konkursie „Zaraszów nie próżnuje tylko gry kreuje”.
Jest to niepowtarzalna okazja do stworzenia własnej wielkoformatowej gry planszowej, w którą zagra cała szkoła podczas Rodzinego Dnia Gier Planszowych. Zapraszamy Mrugnięcie
Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *