Aleja.

Aleja, w latach 1810-18 na wzór naturalistycznego parku książąt Czartoryskich w Puławach, Jan Koźmian założył niewielki park obok folwarku w Zaraszowie. A to jest pierwowzór, oryginał alei kasztanowej, nie wiem czy opatentowana aleja czy park, ale jak czas dowiódł pomysł był dobry. Niestety nasz park odrobinę podupadł, ale może ktoś kiedyś, może dziedzic wróci?


Obecnie dzięki Naszym Paniom: -Sołtys Joannie Baran i Radnej Annie Pawlas we współpracy z OSP Zaraszów i Małgorzatą Olechowską przygotowały i zgłosiły projekt do konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. I tym samym zdobyli dla nas 7 000 PLN na kino letnie i boisko do siatkówki. Niebawem można będzie zwiększyć tą kwotę. Szczegóły wkrótce.
– Nazwa projektu Letnie Kino w Alei Kasztanowej
Główny cel projektu.
Głównym celem projektu jest zagospodarowanie pozostałości dawnego parku dworskiego w miejscowości Zaraszów i utworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni służącej integracji, sprzyjającej pogłębieniu więzi lokalnych i wpływającej na zwiększeniu atrakcyjności i estetyki miejscowości. Zaproponowane w projekcie zadania zarówno w trakcie jego realizacji jak i po zrealizowaniu będą wpływały na budowaniu poczucia wspólnoty wśród mieszkańców oraz integracji międzypokoleniowej. Więcej na temat.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *