wieniec

76. rocznica potyczki AK z NKWD i pacyfikacji Zaraszowa

W niedzielę, 25.10.2020 r. o godz. 14:00 złożyliśmy wieniec i zapalimy znicze w prawdopodobnym  miejscu śmierci sierżanta Juliana Bartoszka, czyli przy kapliczce na skraju lasu, na zakręcie przy wjeździe do Zaraszowa od strony Bychawy. W tym roku miał dołączyć do nas I-szy Rajd Pamięci sierż. Juliana Bartoszka organizowany przez Strażników Pamięci Ziemi Bychawskiej. Ale z powodu obowiązujących ograniczeń covidowych nie mogliśmy spotkać w tym samym czasie. Na szczęście dzień długi i czasu wystarczyło dla chętnych by w mniejszych grupach upamiętnić rocznicę. Przedstawicieli Strażników gościliśmy na składaniu wieńca w ubiegłym roku.

Więcej na temat

1 komentarz do “76. rocznica potyczki AK z NKWD i pacyfikacji Zaraszowa”

  1. Dziękuję wszystkim którzy mimo ograniczeń covidowych zatroszczyli się o upamiętnienie kolejnej rocznicy potyczki, śmierci sierżanta Bartoszka i pacyfikacji Zaraszowa.
    Niestety nie mogłem przyjechać (kwarantanna) ale może tą drogą poddam myśl o upamiętnieni tych wydarzeń w formie obelisku i tablicy w miejscu wydarzenia czy w naszej kaplicy. Nie natychmiast, ale pomyślmy i porozmawiajmy o tym..

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *