Nawet 500 tys. zł możesz dostać na realizację pomysłu. A 50 tys. na tzw. mały projekt lub nawet 500 tys. na inwestycje na wsi – Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” rozpoczęła drugi nabór wniosków z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Dokumenty można składać do 19 sierpnia. Do rozdania jest ponad 800 tys. zł (”Małe projekty”) i 1 mln („Odnowa i rozwój wsi”). O dotacje do 50 tys. w ramach „Małych projektów” mogą się starać organizacje pozarządowe, parafie, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa czy osoby fizyczne zameldowane na terenie LGD „Kraina wokół Lublina”.
– O dofinansowanie mogą się starać też organizacje,

które mają siedzibę gdzie indziej, ale działają na naszym terenie – tłumaczy Małgorzata Olechowska, kierownik LGD „Kraina wokół Lublina”.

Projekty powinny dotyczyć jednego z ośmiu zakresów tematycznych. Są to: szlaki i obiekty turystyczne, lokalna sztuka kulinarna, produkty charakterystyczne dla okolicy; usługi turystyczne (gastronomi, miejsca noclegowe, agroturystyka), restauracja zabytkowych obiektów przyrodniczych i historycznych; imprezy kulturalne, sportowe, edukacyjne; zespoły i zorganizowane grupy działające w sferze kultury i sportu; obiekty sportowe przystosowane do organizacji zawodów sportowo-pożarniczych.

– Wybór nie jest przypadkowy. Na działania w takiej tematyce mamy jeszcze fundusze – tłumaczy Olechowska. – Na inne, jak na przykład odnawialne źródła energii, już rozdysponowaliśmy 100 proc. środków.

Nabór rozpoczął się 6 sierpnia, potrwa dwa tygodnie. Do LDG dostały już pierwsze dokumenty. – Mamy już dziesięć wniosków na „Małe projekty” i jeden na „Odnowę wsi” – podaje Olechowska. – Zwykle dostajemy dwa razy więcej wniosków niż możemy dofinansować. Myślę, że teraz mimo że jest okres wakacyjny, będzie podobnie.

Największe szansę na dotacje mają te projekty, które angażują jak największa liczbę lokalnych mieszkańców. – Bierzemy pod uwagę jak dane działanie wpłynie na obszar, na którym się dzieje, jak wiele osób z tego skorzysta, czy angażuje inne podmioty – wylicza kierownik LGD „Kraina wokół Lublina”.
Dzięki takim dotacjom powstały m.in. skatepark w Konopnicy czy ogród sensualny w Osmolicach.

Wzory formularzy, wykaz niezbędnych dokumentów, kryteria naboru i inne potrzebne informacje można znaleźć na stronie www.krainawokollublina.pl      [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *