Czy to zamach na szkołę?

Jak już wiemy po nieoficjalnych spotkaniach władze gminy i Komisji Rady Miejskiej w Bychawie skoncentrowane są na próbie likwidacji Szkoły Podstawowej w Zaraszowie w imię oszczędności i zgromadzenie środków na realizację projektu gazyfikacji Bychawy który z perspektywy czasu ma taki sam sens, jak wodociąg z wysychającej studni (wszyscy wiemy, że zasoby ropy jak i gazu są na wyczerpaniu, a to wpływa na cenę, obecnie gospodarz mający wybór rezygnuje z GZ na rzecz innych źródeł, to za pięć lat jak GZ zdrożeje dziesięciokrotnie…).


Po przedwyborczych obietnicach P. Burmistrza i po wybudowaniu placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej w Zaraszowie, nie było by rozsądne zniszczyć wieloletni nasz wspólny dorobek i pozbawić bezbronne dzieci szkoły. Szeroko rozumiany rozwój cywilizacji i wynikające z niego przemiany społeczne, wywołują zasadnicze zmiany w zakresie prezentowanych potrzeb, wymagań i możliwości współczesnego człowieka. Wynikiem tych zmian jest znaczący wzrost dostępu do wiedzy, zdobyczy nauki i kultury, a nie na odwrót.
Apel do radnych
Apel do burmistrza

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.