Gorąco zachęcamy, aby 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 19.18 – co nawiązuje do roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli – przy zapalonej Świecy Niepodległości podziękować Opatrzności za wolną Ojczyznę i prosić o dalszą nad Nią opiekę.

Harmonogram · środa, 11 listopada 2020

19:18 – Zapalenie Świecy Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej i w naszych domach

19:18 – 20:00 Transmisja MSZY ŚWIĘTEJ z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski Wspólne odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”

20:00 Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Świątyni Opatrzności Bożej i w naszych domach przy zapalonych Świecach Niepodległości

Będzie transmisja: https://www.facebook.com/events/3907940599250360/

Świeca stanowi miniaturę Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej i upamiętnia 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Świeca Niepodległości została ofiarowana polskim kardynałom przez papieża Piusa IX w 1867 roku z życzeniem, aby przywieźli ją do Warszawy, dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. W 1920 roku świeca trafiła do naszej Ojczyzny. Od 3 czerwca 2018 znalazła swoje miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie zapalana tutaj każdego roku w Święto Niepodległości na znak wolnej Polski. Chcemy, aby ta świeca stała się symbolem naszej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Zachęcamy także do złożenia INTENCJI DZIĘKCZYNNEJ za dar wolności i dołączenia osobistych próśb, a tym samym do duchowego włączenia się w obchody Święta Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkie intencje zostaną ofiarowane w darach ołtarza 11 listopada podczas Mszy Świętych za Ojczyznę o godz. 9.00 i 12.00.

MINIATURA ŚWIECY NIEPODLEGŁOŚCI
Miniatura Świecy Niepodległości jest wierną, zmniejszoną kopią historycznego oryginału (wysokość 17 cm, średnica 3 cm).  Świeca jest ręcznie wykonana, zdobiona woskiem i malowanymi złoceniami, zawiera wierne odwzorowanie wizerunku Matki Bożej i ornamentów. Do każdej świecy jest dołączona karta z jej historią i Aktem Dziękczynienia Polski do osobistego odmówienia, a także intencja.

Kategorie: Newsy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *