Ponownie wystartowaliśmy w konkursie Sołect@ w sieci, za namową Sołtys wsi Zaraszów Joanny Baran. I dobrze, bo jak widać nie wielu się odważyło. Link do wcześniejszej edycji Wyniki I edycji. W tej edycji konkursu chyba nie będzie głosowania publiczności i związanych z tym nagród, jak w poprzednich edycjach. Ale to jeszcze się okaże, bo jeszcze czekamy na wyniki pracy komisji konkursowej. Najważniejsze daty nowego harmonogramu:
od dnia 1 września do dnia 5 października 2015 r. – wybór finalistów zgodnie z kryteriami oceny
do 20 października 2015 r. – ocena stron internetowych finalistów przez jury konkursowe
28 października 2015 r. – ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przypomnę też:

Idea konkursu
Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczność wiejską w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni. Link do III edycji konkursu.

konkurs konk3


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *