Zaciekawiła mnie odpowiedź p. Janusza Urbana w medium społecznościowym na komentarz p. Marty Krzyżak.
Ponieważ jestem zblokowana na przez p. Janusza Urbana na FB i nie mogę komentować jego wpisów. Korzystam z innej możliwości wypowiedzenia się na temat Zaraszowa.

Poniżej ta właśnie odpowiedź – komentarz.

Pani Marta Krzyżak dziękuję Pani za zainteresowanie moim profilem na FB. Decyzje które zapadły odnośnie Szkoły Podstawowej w Zaraszowie były dla mnie jako nauczyciela bardzo trudne. Niestety burmistrz musi takie podejmować. Nigdy jednak nie pozostawiłem mieszkańców Zaraszowia i okolic bez wsparcia. Przykładem mojego zaangażowania jest użyczenie na potrzeby stowarzyszenia budynku, w którym mieści się szkoła. Pragnę przypomnieć, że do 2017r. placówka korzystała z budynku nieodpłatnie. Innymi działaniami wspierającymi mieszkańców są:

  • termomodernizacja budynku szkoły
  • przebudowa drogi gminnej w Zaraszowie
  • budowa placu zabaw
  • rewitalizacja alejki kasztanowej
    oraz zakup urządzeń do napowietrznej siłowni
  • zajęcia nauki pływania dla dzieci
  • wsparcie wydarzeń kulturalnych
  • wsparcie przy pozyskaniu środków na modernizację CKW w Zaraszowie-Kolonii.

Panie Burmistrzu, prawda jest taka, że tę szkołę to akurat chciał Pan definitywnie zamknąć i tylko upór rodziców nauczycieli i innych nam przychylnych ludzi sprawił, że zawiązaliśmy Stowarzyszenie, które prowadzi szkołę po dzień dzisiejszy. I czas pokazał jak bardzo Pan się mylił. Zamieścił Pan zdjęcie z pięknym uśmiechem opatrzony tytułem „Jakże długo wyczekiwana termomodernizacja szkoły. „

Może Pan powie ludziom prawdę dzięki komu tak długo czekaliśmy aby dzieci Nasze w godnych warunkach mogły się uczyć? Bo ja znam odpowiedź najpierw Pan opóźniał pisanie wniosku potem wniosek utknął na około 1.5 roku w wyższej instancji. W między czasie zmieniliście umowę najmu i oczynszowaliście szkołę. Dobrze Urząd wyliczył ile ściągnąć pieniędzy od Stowarzyszenia aby od siebie nie dołożyć nic albo bardzo niewiele.A wszystko po to aby w okresie przed wyborczym odtrąbić wielki sukces.

Budowa placu zabaw Panie Burmistrzu, nastąpiła rok przed decyzją zamknięcia szkoły. To po pierwsze. Po drugie fakt, że zrobił Pan kawałek wąwozu ze środków unijnych. Lecz wykazał się Pan wielką nieroztropnością, bo w 2015 roku można było zrobić wąwóz i połączyć z dalszą częścią brakującej drogi za niewielkie pieniądze. Pan wolał zwrócić te pieniądze niż dołożyć jeszcze i zrobić całość gdzie teraz asfalt podrożał i ta droga będzie bardzo kosztowna. Wiosną bieżącego roku mogliśmy pozyskać inne środki zewnętrzne. Lecz Pan nie był zainteresowany.

Pan nie jest zainteresowany jeżeli chodzi o rewitalizację alejki kasztanowej. Zapewniam Pana, że gdyby nie moja inicjatywa i Pani sołtys oraz wielu mieszkańców to tej alejki by nie było. Bo to my właśnie mieszkańcy na kolanach karczowaliśmy to miejsce, a Pana pomoc była taka że po dzień dzisiejszy nie mamy obiecanego przyłącza wody. Jak również obiecanego od lat hydrantu dla jednostki OSP. Dziś w XXI wieku wodę wciąż nosimy w wiaderkach. 

zakup urządzeń do napowietrznej siłowni Obiecał Pan siłownie – sześć urządzeń. Później pół – trzy. W istocie mamy zamontowane dwa. 

Jeżeli chodzi o naukę pływania to Pan też nie osiągnął jakiś wielkich dokonań. Naukę pływania miały wszystkie dzieci innych szkół od dwóch lat. I tylko dzięki naszym staraniom w ostatnim roku przypomnieliście sobie państwo o dzieciach z Zaraszowa.

Jeżeli Pan mówi o wsparciu wydarzeń kulturalnych no to nie doświadczyliśmy istotnego wsparcia. Robiliśmy wszystko za własne środki. (składki, datki od mieszkańców i sympatyków) Dużo większe zainteresowanie i podziw okazał nam Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz wspierał finansowo.


„wsparcie przy pozyskaniu środków”  Definitywnie odrzucając inne projekty. Modernizacja Centrum Kultury Wiejskiej w Zaraszowie Kolonii to fakt. Poszły tam największe pieniądze bo prawie 350 000 z LGD a reszta koło 100 000 to są środki gminne. A tak szczerze to rozmawiając z ludźmi to większość się dziwi, że takie duże środki poszły na Centrum Kultury w środku pola bez dojazdu bez zaplecza parkingowego ale widocznie u nas jest taka polityka nie do końca przemyślana.

 Pozdrawiam Anna Pawlas

P. S. Na tej stronie nikt nie jest blokowany. Prawda sama się obroni.


20 komentarzy

Witold · 23 września 2018 o 09:42

Do Pani Ani , zawsze tak było że sukces aktywnej grupy mieszkańców lokalnej społeczności ma wielu ojców , a w przytoczonych przypadkach szczególnie p. burmistrza J.Urbana. To przykre że przedstawiciele władzy Gminy , którzy powinni być wiarygodni, potrafią przekuć cudze zasługi i sukcesy w swoje. Tylko aktywna postawa Pani Ani , Pani Marty Krzyżak oraz wielu bezimiennych osób zaangażowanych w życie społeczności Zaraszowa pozwoli osiągać sukcesy z korzyścią dla całej lokalnej społeczności. Często wchodzę na konto Zaraszów.pl i z wielką przyjemnością oraz zainteresowaniem czytam o imprezach organizowanych i odbywających się w tak małej miejscowości. Wiele aglomeracji miejskich może pozazdrościć inicjatyw podnoszonych przez osoby aktywne społecznie w Zaraszowie. Każdy mieszkaniec powinien być dumny że po sąsiedzku ma tak wspaniałych ludzi. Zapomniałbym o wsparciu o.Krzysztofa Łaszcz, który również jak oglądam i czytam służy wsparciem. Pozdrawiam i życzę sukcesów w nadchodzących wyborach samorządowych , aby wyborcy dokonali trafnego wyboru swoich przedstawicieli cechujących się uczciwością,zaangażowaniem w życie sołectwa i gminy.

Anna Pawlas · 23 września 2018 o 14:32

Dziękuję, Panu za cieple słowa, które teraz szczególnie są nam potrzebne.
Zawsze służyłam i będą służyć ludziom, pomocą, wsparciem i dobrym słowem.
W ludziach cenię uczciwość, zaangażowanie społeczne i pracowitość.
Cieszę się, że u Nas są tacy ludzie którym leży na sercu, dobro i rozwój Naszej okolicy, a nie tylko i wyłącznie własny interes. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za zaangażowanie i prace na rzecz lokalnej społeczności, a tych co chcieliby Nas wesprzeć ZAPRASZAM do współpracy.

Łuki · 27 września 2018 o 14:41

Marta Krzyzak? Jakie kompetencje do kierowania urzędem ma P.Marta Krzyzak?Czy miala kiedykolwiek do czynienia z samorządem w praktyce.Czy Pracowała na stanowisku kierowniczym?

    Marta Krzyżak · 29 września 2018 o 07:06

    Kim jestem?
    Bychawa jest moim rodzinnym miastem. Tu wraz z mężem od 15 lat prowadzę planowaną i innowacyjną gospodarkę rolną. Obecnie pracuję w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie na stanowisku kierownik kancelarii tajnej. Jestem także prezesem Fundacji ,,Laminina”.
    Studia wyższe – kierunek „Politologia” ukończyłam na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej, natomiast studia podyplomowe – kierunek „Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi” na WSEI w Lublinie.
    Nigdy nikomu nie odmówiłam pomocy. Mam siłę, energię, wiedzę i doświadczenie. Będąc Burmistrzem Bychawy wykorzystam szansę na rozwój Naszej Gminy rozwiązując takie problemy jak:.
    • słaba jakość dróg gminnych i miejskich,
    • brak mieszkań dla młodych i wyludnianie się gminy,
    • plan zagospodarowania przestrzennego blokujący przekształcanie działek,
    • brak sieci gazowniczej, czyli smog i brak nowych inwestorów,
    • wysokie ceny usług komunalnych i niska ich jakość,
    • brak miejsc rekreacyjnych dla mieszkańców,
    • brak programu senioralnego,
    • brak przetwórni odbierających płody rolne po godziwych cenach.

lukas · 30 września 2018 o 16:45

Super .Piękny ,,koncert życzeń” , a teraz proszę podać konkretne działania jakie Pani podejmie:
– o których drogach Pani pisze (proszę podać miejscowości i ulice) ,jakie kwoty są potrzebne na ich modernizację i skąd pani je pozyska.
-jak rozwiąże Pani brak mieszkań dla młodych?
-dlaczego Pani zdaniem obecny plan zagospodarowania blokuje przekształcanie działek i w której części naszej gminy Pani zdaniem mogłyby powstać miejsca na nowe działki ?
-czy naprawdę uważa Pani ,że problemem w Bychawie jest smog??? ,czy dysponuje Pani danymi na temat zapotrzebowania na gaz ziemny wśród mieszkańców Gminy Bychawa. Gazyfikacja gminy to jedno z Pani haseł wyborczych a czy jest ona potrzebna ?
-jak wpłynie Pani na obniżenie ceny usług komunalnych ? Czy wprowadzi Pani firmy zewnętrzne? Co się wtedy stanie z BPK?
-gdzie powstaną nowe miejsca rekreacyjne dla mieszkańców ,jakie kwoty są na to potrzebne i skąd je Pani weźmie?
-program senioralny to akurat już w Bychawie jest ,co Pani jeszcze chce w tym kierunku zrobić?
– o jakiej przetwórni Pani pisze ,gdzie ona miałaby powstać,z jakich środków i jak Pani sprawi ,że będzie ona kupować płody rolne po godziwych cenach skoro w całym kraju ceny są ,, niegodziwe”.

Wesoły Romek · 8 października 2018 o 19:29

Gmina Bychawa nie zaczyna się, ani nie kończy się w słynnym Zaraszowie i „bychawskim akwenie wodnym z wielkim potencjałem turystycznym”. Mój Przedmówca mając na względzie dobro naszej wspólnej Małej Ojczyzny postawił pod rozwagę ciekawy zestaw merytorycznych pytań, które są zgodne z zasadami rzeczowej argumentacji. Nie są to, ani powszechnie znana retoryka rodem z infantylnych komentarzy z ogólnie dostępnych serwisów społecznościowych, ani niskich lotów ataki personalne, prowadzone przez ekstatycznych wyznawców dobrej zmiany dla Ojczyzny. Nadal czekamy na wiarygodną ripostę ze strony Kandydata na Burmistrza Bychawy.

Wacek · 9 października 2018 o 12:48

Zaznaczam, że nie kandyduje na Burmistrza i swojego faworyta jeszcze nie mam. Wiem, że narażam się na zarzut, iż moja wypowiedź to: „powszechnie znana retoryka rodem z infantylnych komentarzy z ogólnie dostępnych serwisów społecznościowych” albo: „niskich lotów ataki personalne, prowadzone przez ekstatycznych wyznawców dobrej zmiany dla Ojczyzny”, ale właśnie wypowiedzi panów „Łuki/Lukas” i „Wesoły Romek” takimi odczytuję – no z wyjątkiem „dobrej zmiany”, ale „z ekstazą”.

A więc:

Twierdzenie, że „Bychawa nie zaczyna się ani nie kończy na Zaraszowie” jest słusznym stwierdzeniem, aczkolwiek nie wymaga błyskotliwości i jest to cienka intelektualnie złośliwość.

Do przedstawionych i zdaniem autora „Wesoły Romek” „merytorycznych pytań” „Łuki/Lukas”, dodałbym jeszcze pytania o to, jakie kompetencje miał, kandydując/obejmując urząd, obecnie pełniący funkcję? Pan/panowie wiedzą,a może nawet są z Urzędu.

A pytania poza tym, że złośliwe – bo w znacznej części wymagające analiz na które nikogo z kandydatów, poza pełniącym obecnie funkcje, nie stać, – są też nie kompletne.

Należałby zapytać też ile będzie zarabiała/zarabiał (bo to pytania do wszystkich kandydatów) p. Burmistrz, ile zastępca itd.(więcej, mniej, tyle samo* niepotrzebne skreślić)

Czy i kogo zatrudni w UM z rodziny i z jak bliskiej (podać stopień pokrewieństwa lub powinowactwa)…

Czy Bychawa postawi na kurne chaty czy na gaz (czy wyliczono ile takich chat potrzeba i jaki jest koszt budowy).

Czy po wygranych wyborach ujawni pani/pan, czy dotychczasowe pozyskiwanie środków np. na drogi było skuteczne i jakie było zaangażowanie w to pozyskiwanie.

Czy w gminie są kosztorysy na inwestycje drogowe i inne a jeśli nie ma, to za co brali pieniądze zatrudnieni tam fachowcy/urzędnicy.

Wg jakiego klucza dotychczas realizowano inwestycje drogowe w gminie.

Czy korzystna była/jest umowa na odbiór śmieci z Bełżycami.

Z którymi ministrami pani/pan już rozmawiała, a z którymi jeszcze będzie rozmawiać o inwestycjach (przetwórnia) w gminie i regionie.

Jak obecna władza dba o ścianę wschodnią, a jak dbało o nią poprzednia władza.

I może jeszcze czy jest pani/pan za tym „żeby było tak jak było” w mieście i w gminie. (?)

I jeszcze wiele podobnych pytań…

Może kandydaci na urząd Burmistrza, ale też panowie „Łuki/Lukas” i „Wesoły Romek” we właściwym sobie „merytorycznym stylu”, „zgodnym z zasadami rzeczowej argumentacji” odpowiedzą… A może nie… Świat będzie istniał dalej. (a może i nie…)

Wacek

Marta Krzyżak · 9 października 2018 o 21:41

Do Wesołego Romka, Lukasa i zainteresowanych Bychawian
Oto moje krótkie odpowiedzi, na dłuższe nie ma tu miejsca.
Czy mam kompetencje, czyli wiedzę?
Wykształcenie które uzyskałam – politologia i zarządzanie zespołami ludzkimi takie kompetencje mi zapewniają.
Czy mam doświadczenie na stanowisku kierowniczym?
Tak. Mam 2 lata doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w instytucjach państwowych, ostatnio w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.
Czy mam doświadczenie w samorządzie?
Jeśli za samorząd uznamy wszystkie działania w sferze publicznej, które się same rządzą to wymienię przykładowo realizowane przeze mnie imprezy masowe: „Narciarska Bychawa”, imprezę żeglarsko – rowerową „Życie z wiatrem”, zbiórkę rowerów dla Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.
Obserwując działania urzędów samorządowych w Polsce mam pewność, że porządku, dbałości o wyznaczony zakres zadań, obowiązkowości znacznie lepiej można się nauczyć w administracji państwowej. A takie doświadczenie mam.
Na uwagę „super piękny koncert życzeń” odpowiadam: żeby coś zrobić, trzeba najpierw określić jakie stawiamy sobie cele. Takie zadania jakie opisałam, a także te potrzeby, które zgłaszają mieszkańcy Bychawy na stronie Fb „Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość” są do wykonania. Najłatwiej jest powiedzieć, że zacytuję ministra z PO „ni ma piniendzy” i nie robić nic, albo – co gorsza – realizować inwestycje na kredyt do spłacenia przez mieszkańców w czasie kadencji przyszłych samorządów.
Które drogi do remontu?
Wszystkie, które takiego remontu potrzebują.
Za jakie pieniądze?
Z programu rządowego na drogi lokalne. Zapewne będzie to wymagać dobrego przygotowania wniosków i podjęcia niezbędnych działań ze strony UM, ale nie boję się, że zadanie mnie przerośnie.
Jak rozwiążę brak mieszkań dla młodych?
W jednym się już zgadzamy – brak mieszkań jest faktem. W programie naszego KW jest zapis
o Mieszkaniu Plus. Nie byłoby go, gdyby nie wstępne moje uzgodnienia z przedstawicielami rządu
o możliwości realizacji tego działania w Bychawie. To jedna część rozwiązania problemu. Inna to wolnościowy plan zagospodarowania przestrzennego, który ułatwi procedury zdobycia zgody na budowę.
Czy problemem jest smog?
Smog klasyczny, który wisi nad Pekinem czy Krakowem nam nie grozi, bo Bychawa jest troszkę mniejsza. Ale w zimie dym snuje się po ulicach.
Czy ludzie chcą gazu?
Wg. badań – z gazu rezygnują użytkownicy nieruchomości, którzy zainwestowali pieniądze w kosztowne instalacje grzewcze innego typu np. pompy cieplne. Zdecydowana większość korzysta
z przyłącza gazu, jeśli zaistnieje taka możliwość.
Kwestia zapotrzebowania na gaz nie jest dla nas problemem. Na szczęście nie zawieramy jak premier Pawlak z PSL umowy z Gaspromem z gwarancją odbioru gigantycznej ilości tego paliwa.
Jak obniżyć ceny usług komunalnych (firmy zewnętrzne i BPK)?
Wszelkie płatności do kasy miasta rodzą pytanie o stan jego finansów. Ceny usług komunalnych też mieszczą się w zakresie tej problematyki. Dostrzegam trzy elementy, które wpłyną na ceny usług. Pierwszy – zdrowe finanse czyli m.in. niskie koszta obsługi długu, niski dług i wzrost dochodów (wieksza ilość nieruchomości, wzrost liczby przedsiębiorstw),
drugi – realizacja rządowego programu segregacji śmieci,
trzeci – optymalizacji działania BPK. Firma zewnętrzna to rozwiązanie ostateczne, do którego – mam nadzieję – nie dojdzie.
Gdzie będą nowe miejsca rekreacyjne i skąd na to pieniądze?
Wybór miejsc rekreacyjnych to kwestia do ustalenia z mieszkańcami i zależna od walorów poszczególnych miejsc. Pieniądze na takie działania mogą być efektem współpracy z LGD, funduszy celowych w ministerstwach (MSiT, MRiRW, MRPiPS) i jeszcze jeden program którego nie zdradzę teraz.Dodatkowo część środków należy pozyskać z realizacji działań w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego (PPP). I jeszcze jedno – inwestycje w rekreację i turystykę będą realizowane w ramach harmonijnego rozwoju całej infrastruktury miejskiej. Wysokość wydatkowanych pieniędzy musi wynikać z rachunku ekonomicznego i nie zagrażać budżetowi gminy.
Program senioralny jest. Po co więcej działań?
Na realizację działań w tym zakresie będą przeznaczone dodatkowe środki z budżetu państwa. Dostaną je te gminy, które przedstawią nowe ciekawe propozycje wsparcia seniorów. Nie jesteśmy gminą idealną i wiele jeszcze można zrobić dla ludzi starszych. Jest wiele przykładów takich działań w Polsce i za granicą. My z tej możliwości skorzystamy.
Jaka przetwórnia i jakie godziwe ceny?
Właśnie wczoraj minister Ardanowski poinformował o interwencyjnym skupie pół miliona ton jabłek po cenie godziwej. Nieprawdopodobne staje się realnym. Jest duże prawdopodobieństwo, że decyzja wpłynie na ceny w innych punktach skupu.
Przetwórnia to duży projekt. Chcemy, by powstała w ramach budowy państwowego holdingu przetwórczości rolnej, którego realizację obecny rząd zapowiada od przyszłego roku.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam swoje stanowisko co do przedstawionych zagadnień.
Pozdrawiam Wesołego Romka, lukasa i wszystkich, którzy zechcieli zapoznać się z moim stanowiskiem.
Marta Krzyżak

Teresa · 11 października 2018 o 20:27

„Wczoraj jakieś dwie po targu w Bychawie lotały w towarzystwie jakiegoś lokalnego „biznesmena” i głosiły swoje poglądy na rozbudowę tejże miejscowości. Część inwestycji ma być ze środków unijnych a resztę trzeba se wymodlić, Pożyjemy zobaczymy a prawda jest taka, że prawdziwego i skromnego gospodarza pozna się po efektach jego pracy a nie po rozdmuchanych plakatach wyborczych i klepania na lewo i prawo swoich fanaberii z których i tak się nie wywiąże. Lepiej dalej sadzić czosnek i cebulę niż tworzyć dziwne programy bez pokrycia.” cytat
Takie wrażenie pani Marta zrobiła na sprzedających na bychawskim targu,że hoho
Pani kandydat na burmistrza jeszcze niedawno chciała sprzedać dom i wyprowadzić się z gminy Bychawa. Taki pomysł mi przyszedł do głowy.Może mieszkańcy gminy którzy nie popierają tej kandydatury zrzucą się na ten dom. Pani zrealizuje swoje plany z wyjazdem z tej gminy a dom przekazany zostanie jako początek programu mieszkanie + w gminie Bychawa. A po za tym ocali się gminę przed ruiną za rządów populistów i oszustów z PIS
ps. kolor włosów adekwatny do „przemiany” pani kandydat

Anna Pawlas · 13 października 2018 o 02:10

Szanowna Pani Tereso. Jedną z tych dwóch, jestem ja. PRZYKRO mi, że jako Obywatel Polski nie słyszała Pani o piątce
Pana Premiera Mateusza Morawieckiego,która w swoim programie ma pomysł i pieniądze na rozwój samorządów lokalnych. Jak wynika z Pani wywodów, woli Pani by Mieszkańcy dalej w domniemanym spokoju sadzili czosnek i cebulę niż skorzystali z rozwoju i poszli dalej. Cóż nie będę komentować, niech komentują Mieszkańcy. Pozdrawiam Anna Pawlas.

Teresa · 13 października 2018 o 21:25

Słyszałam o obietnicach Mateuszka Kłamczuszka.Jakby ktoś nie słyszał to proszę:
1. Obniżka od początku przyszłego roku podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 proc., czyli najniższego poziomu w UE.
2. Wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce. Im mniejszy zarobek, tym mniejszy ZUS.
3. Wyprawka – 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej.
4. Nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych. Oznacza to tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach.
5. Program Dostępność+ – likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych – ponad 20 mld złotych w ciągu 8 lat.
Wygląda na to, że cała „dobra zmiana” w gminie Bychawa będzie się opierała na tym co rząd da albo nie da. Zero pomysłów swoich. Populizm do potęgi n. Chcecie sprzedać ludziom jakie to macie znajomości w najwyższych władadzach PIS. A prawda jest taka że jakby ktoś zapytał te osoby gdzie jest Bychawa to żaden z tych prominentnych działaczy(np. J.Kaczyńskiego) to by tego nie wiedział :-).
Ta odpowiedź pani Marty „Dostrzegam trzy elementy, które wpłyną na ceny usług. Pierwszy – zdrowe finanse czyli m.in. niskie koszta obsługi długu, niski dług i wzrost dochodów (wieksza ilość nieruchomości, wzrost liczby przedsiębiorstw),”. Dobre sobie. Skąd wziąć większą ilość nieruchomości i więszą liczbę przedsiębiorców? Co to znczy wolnościowy plan zagospodarowania przestrzennego? Wolna amerykanka? Plan zagospodarowania przestrzennego jest po to żeby był porządek. A nie chaos.
Co do zaineresowania gazem ziemnym przez mieszkańców. Polecam sprawdzić w miejscowości gdzie jest już gaz ziemny(Bychawka).Ile domów jest w ten sposób ogrzewana. A nie opowiadać o jakiś nieokreślonych badaniach. Oczywiście jestem za tym żeby był gaz ziemny. Tylko czy koszt potencjalnej inewstycji ma uzasadnienie w sytuacji małego zaiteresowania tego typu inwestycją.

Franek · 13 października 2018 o 21:49

Pani Tereso. Pomieszanie z poplątaniem Pani stosuje w swoich niby wywodach, ale wydaje się to zrozumiałe. Grunt pali się Pani i najbliższym i to nie tylko pod nogami ale też pod stołkami. I panika. Psl odchodzi wraz ze zmieniającym się obliczem wsi…. To jak w utworze Niemena:

https://youtu.be/fzaCOFlcErw

Nie będziemy gasić!

Wyborca · 13 października 2018 o 21:59

Pani Marto ,Pani propozycje i hasła już się nam przejadły,zdjęcia już z wszystkimi znanymi politykami pani sobie zrobiła co by tu jeszcze…???
Podrzucam parę propozycji co jeszcze mogłaby Pani obiecać wyborcom:
1.Skocznia narciarska ( na zgórkach za starą rzeźnią jak się jedzie na Gałęzów) -możnaby organizować tam konkursy PŚ w skokach -świetna promocja gminy.
2.Lotnisko – bardzo przyczyniłoby się do rozwoju Bychawy , do Warszawy by się latało na zakupy i Pani znajomy Morawiecki by do Pani mógł częściej przylatywać.
3.Metro – Pierwsza linia koniecznie do Biedronki a druga nitka do Stokrotki ,przejazd oczywiście darmowy .
4.Legalizacja Marichuany w Gminie Bychawa ,żeby żyło się lepiej i bez stresu:)

Teresa · 13 października 2018 o 22:24

Bardzo zabawne :-). Szczęśliwie jestem już na emeryturze. Więc nic mi się nie pali. Zabolało p.Franka, że ktoś pokazuje jak się próbuje oszukiwać ludzi pseudo pomysłami na rozwój gminy.Radzę ugasić swoją pychę i pewność swojej nieomylności.
Nie chodzi tu o PSL a dobro gminy.

Franek · 13 października 2018 o 22:56

P. Franka zabolał że p. Tresa oszukuje ludzi i chce „żeby było tak jak było”. Pani emerytko, nie będzie już tak jak było.. i nie powiem, że mi przykro…

Teresa · 14 października 2018 o 16:15

Bardzo „ciekawa” odpowiedź p.Franka. Co za durne hasło “żeby było tak jak było”. Cóż takiego złego się działo w naszej gminie? Jak tak dalej PIS będzie się panoszył to skończymy jak na Białorusi. Centralne zrządzanie wszystkim. To juz przerabialiśmy za PRL-u. Nie po to dążyliśmy do wolności żeby teraz ją stracić.
Co do oszukiwania, To PIS ma poziom mistrzowski w tej dziedzinie.
Po za tym ja nie kandyduję na żadne stołki jak to pan nazywa. Nikogo nie oszukuję tylko pokazuję jak mamicie mieszkańców gminy programami rządowymi. Nie macie na to żadnego wpływu. Na ich realizację. Jak wygra każdy inny kandydat z innych komitetów to tak samo z nich bedzie mógł korzystać. Pani Marta nie ma żadnych swoich pomysłów tylko powtarza jak papuga za tym co mówi najwyższe kierownictwo parti. Nie koniecznie dające się zastosować w samorządzie. A p.Franek niech sobie ślepo wierzy w nadzyczajne moce p. Marty. Pozdrwiam

Franek · 15 października 2018 o 08:01

Szanowna P. Tereso. To durne hasło “żeby było tak jak było”, to są słowa P. Agnieszki Holland (która przemówiła tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. https://wpolityce.pl/polityka/275838-zeby-bylo-prosze-panstwa-tak-jak-bylo-wiersz-inspirowany-slowami-agnieszki-holland). Nigdy nie miałem dobrej opinii o twórczości P. Holland , ale żeby aż tak? No bo tak („durne hasło”) to nawet o tym, co Pani pisze, nie wypada powiedzieć. Chociaż pisze Pani hasłami. Zapomniała Pani jeszcze o Konstytucji, łamaniu praw człowieka, wszech panującym terrorze, aresztowaniach które nadejdą, -proszę uzupełnić, bo na pewno o czymś zapomniałem- a wiem: krowy stracą mleko a kury przestaną znosić jajka.. 😉
Cóż… strach odbiera rozsądek.
Miłego tygodnia życzę, bo może to ostatni tydzień wolności jest 🙁

Jerzy Jelcow · 15 października 2018 o 12:14

Pani Tereso. Pisze Pani: Pani Marta nie ma żadnych swoich pomysłów.
Miałem przyjemność kilkakrotnie spotkać się z Martą Krzyżak i wiem, że ta osoba jest kopalnią wiedzy i pomysłów. Prócz tego ma rzadki dar otwartości na opinie innych osób i chęć niesienia pomocy. Wiele jej wypowiedzi jest na FB. Nie jest to dobre miejsce. FB żyje własnym życiem i ma własne cele, mimo niemałego doświadczenia wiem jak niełatwo coś tam znaleźć. Więc proszę uwierzyć mi na słowo. Jest to osoba na którą warto zagłosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *