Komisariat Policji w Bychawie na FB ostrzega: W ostatnim czasie zauważyliśmy zwiększoną działalność osób, które w skutek wprowadzeniu w błąd zawierają umowy zmieniające dostawcę energii elektrycznej bądź gazu ziemnego. Najczęściej działają w podobny sposób przedstawiając się jako przedstawiciele obecnego dostawcy, tj. np. PGE czy PGNiG i tłumaczą poszkodowanym, iż w wyniku połączenia obu spółek potrzebna jest zgoda na zmianę adresu fakturowania tak, aby faktury za prąd i gaz były dostarczane łącznie. W rzeczywistości są to przedstawiciele konkurencyjnych podmiotów (przykładowo często występujący Polski Prąd i Gaz Sp. z o.o.), którzy korzystając z tego podstępu wymuszają zmianę dostawcy.

Pamiętajmy, że jeżeli taka umowa została podpisana poza siedzibą firmy to mamy 10 dni na rezygnację z zawartej umowy bez podania przyczyny. Po przekroczeniu tego terminu mamy również możliwość zgodnie z art. 84 oraz art. 86 kodeksu cywilnego do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Przesłankami do skorzystania z takiego rozwiązania jest fakt, iż celem poszkodowanych nie była zmiana dotychczasowego dostawcy, a podpisanie dokumentów wynikało jedynie z błędu, w który zostali wprowadzeni. Jeżeli dałeś się oszukać w taki sposób możesz to zgłosić do UOKiKu bądź Urzędu Regulacji Energetyki, a także na Policję.

Od zaraszow.pl: Przypominam o nieustającym "Wnuczku" i innych nieszczęściach (stłuczkach, wypadkach i t.p.) Wczorajsze ostrzeżenie: Oszuści nie przestaną

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *