Kolorowy Dzień Praw Dziecka i Życzliwości w Szkole Podstawowej w Zaraszowie
„KOLOROWO- ODLOTOWO” czyli DZIEŃ KOLORÓW i ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole zorganizowany został po raz pierwszy właśnie w DNIU PRAW DZIECKA .
Jednak motywem przewodnim były nie tylko rozmowy o prawach dziecka. Pojawiło się wiele innych atrakcyjnych akcentów.
Z samego rana już od progu widać było paletę barw związaną z obchodem naszego święta. Uczniowie poszczególnych klas ubrani od stóp do głów w swój klasowy kolor ( losowanie koloru odbyło się wcześniej), tworzyli na korytarzu niejako tęczę barw. Kto nie założył ubrania w kolorze klasowym, był przepytany przez nauczycieli. Czy były takie osoby? Nie.
Na długiej przerwie odbył się konkurs „na kwaśny uśmiech z cytryną w ustach”. Każda klasa wybrała osobę, która miała na tyle odwagi, żeby zrobić sobie uśmiechnięte zdjęcia z cytryną w ustach. Jury wybrało zwycięzcę: Jan Dębskiego z klasy VI.
Podczas przerw uczniowie klasy piątej dyżurowali przy Tablicy Przeprosin i Podziękowań, na której można było napisać i przyczepić kartkę z przeprosinami lub podziękowaniami, gdyż był to także Dzień Życzliwości.
Uwieńczeniem dnia była degustacja kolorowych sałatek, które wykonały dla nas poszczególne klasy z owoców i warzyw! Sałatki były zdrowe, barwne i przepyszne . Zostały po nich tylko puste miski .
W rolę organizatorów tej szkolnej imprezy wcielili się uczniowie klasy V ze swoją wychowawczynią. Należy jednak obiektywnie dodać, że sukces szkolnego święta to zasługa wszystkich uczniów i nauczycieli.
Dzięki naszej nowej szkolnej imprezie było kolorowo i wesoło. Do kolorów dołączył oczywiście uśmiech, bo uśmiech jak wszystkim wiadomo, to najlepszy, najprostszy i najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania stresom, zmęczeniu, frustracjom i niezadowoleniu.
Anna Konopka
Wychowawca kl.V
0 komentarzy