Protest głodowy zdesperowanego ojca, protestuje przed piotrkowskim sądem.

Około dwudziestu ojców protestowało w niedzielę pod gmachem Sądu Okręgowego w Piotrkowie. Przyjechali tu m. in. z Wrocławia, Kępna, Lublina i Puław. W ten sposób walczą o swoje prawa i domagają się m.in. opieki naprzemiennej nad dziećmi. Wszystkich protestujących, oprócz problemów związanych z kontaktami z dziećmi, łączy działalność w organizacji „Dzielny tata”.

W poniedziałek (23 V 2016) przed piotrkowskim sądem rozpoczął bezterminowy protest głodowy Sławomir Dul z Tomaszowa Mazowieckiego, który boryka się z podobnymi problemami.

„Chcę zwrócić uwagę na problem tysięcy polskich ojców, którzy po rozwodzie mają ograniczone kontakty z dziećmi i stają się praktycznie tylko płatnikami alimentów” – alarmuje.

Sam trzy miesiące temu usłyszał wyrok, w którym jego kontakty z dziećmi zostały ograniczone. Z dwiema córkami i synem w wieku od 12 do 15 lat może widywać się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Złożył do sądu wniosek o orzeczenie tzw. opieki naprzemiennej. Swój protest rozpoczął wywieszając przed sądem transparenty z hasłami: „Z wyroku sądu dziecko półsierotą”, „Jestem ojcem przez tydzień w roku”, „Stop dyskryminacji ojców”, „Opieka naprzemienna to równe prawa”. Zostały one zarekwirowane przez policję, choć Sławomir Dul twierdzi, że miał pozwolenie na prowadzenie protestu.

Dziś (25 V 2016) przez kilka minut posiedziałem na ławce razem z p. Sławomirem. Porozmawiać zbytnio nie mogliśmy, bo ciągle ktoś podchodził składając p. Sławomirowii wyrazy poparcia, dzieląc się własnymi życiowymi doświadczeniami i zachęcając do wytrwałości. Tego, co zatrzymujący się ludzie mówili o naszym wymiarze sprawiedliwości nie odważę się przytoczyć, ale chyba wszyscy to wiedzą.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3770207,zdesperowany-ojciec-protestuje-przed-piotrkowskim-sadem,id,t.html?cookie=1

Konfederacja Rodziców: https://www.facebook.com/Konfederacja-Rodziców-928447047242029/?fref=ts
Dzielny Tata: http://dzielnytata.pl

Przed laty problem poruszał głośny film „Tato”. Ale czy coś się zmieniło? https://pl.wikipedia.org/wiki/Tato_(film_1995)
Opis fabuły:
Michał Sulecki (Bogusław Linda) i Ewa Fornalczyk-Sulecka (Dorota Segda) to młodzi małżonkowie. Zaniedbują mieszkanie, a między nimi coraz częściej dochodzi do konfliktów. W końcu znajdująca się w stanie załamania nerwowego Ewa dokonuje samookaleczenia i oskarża męża o pobicie. Nazajutrz przeprowadza się do matki. Michał stwierdza, że Ewa zdradza objawy postępującej choroby psychicznej. Następnie sprawa o rzekomym pobiciu trafia do sądu. Michał traci prawo do wychowywania swojej siedmioletniej córki Kasi (Aleksandra Maliszewska). Nad dzieckiem opiekę przejmuje Ewa. Wkrótce jednak Ewa trafia do szpitala psychiatrycznego, a opiekę nad Kasią przejmuje despotyczna babcia Jadwiga Fornalczyk (Teresa Lipowska), która na wszelkie sposoby utrudnia Kasi kontakty z ojcem. Michał idzie do sądu i rozpoczyna walkę o córkę.


Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *