Centralny, warszawski Marsz dla życia i rodziny już po raz jedenasty wyruszył spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.Zgromadziły się całe rodziny z dziećmi, które przeszły do Parku Kazimierzowskiego by tam wspólnie świętować. W tym roku wydarzenie zbiega się z Międzynarodowym Dniem Rodziny, ustanowionym przez ONZ w 1993 roku.


Marsz Warszawski idzie już po raz jedenasty, tym razem pod hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Jedenaście lat temu zaczęło się w Warszawie, ale w ciągu tych lat okazało się, że w całej Polsce są osoby, które chcą organizować takie manifestacje u siebie – powiedział KAI Paweł Kwaśnik, prezes Zarządu Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, współorganizator wydarzenia.


W tym roku marsze odbędą się w 140 miastach. Dzisiejszy dzień jest kulminacją, marszów będzie najwięcej, ale w innych miastach będą organizowane do końca czerwca. W ubiegłym roku w całej Polsce wzięło w nich udział 200 tys. osób.
Paweł Kwaśniak w szczególności zwrócił uwagę na hasło tegorocznego marszu, którego wybór nie był przypadkowy.
– Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwu i rządzącym, że życie ludzkie ma wartość bezwzględną, dlatego powinno być prawnie chronione od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie marszów będą także zbierane podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”, mającej wprowadzić pełną ochronę życia dzieci poczętych. – Chcemy zdążyć do końca czerwca z zebraniem wymaganej liczby podpisów by złożyć je w Kancelarii Sejmu – powiedział Kwaśniak.
Inicjatywa obywatelska „Stop Aborcji”, pod którą zbierano podpisy w całej Polsce, jest obywatelskim projektem przywracającym pełną ochronę prawną życia i rodziny, zarówno przed jak i po urodzeniu. Współautorem projektu inicjatywy są Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz Fundacja Pro – Prawo do życia.

Read more: http://www.pch24.pl/kazde-zycie-jest-bezcenne–tysiace-uczestnikow-w-marszach-dla-zycia-i-rodziny
także: http://prawy.pl/31323-dzis-marsze-dla-zycia-i-rodziny/

Na zdjęciach Marsz dla życia i rodziny w Piotrkowie Trybunalskim


Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *