„Dziś zapadł wyrok w sprawie Grudnia ’70.

Wyrok uniewinniający dla jego sprawców. Trudno nie kryć oburzenia i frustracji po tylu latach procesu. Czy ten wyrok to pewien symbol?
Najprostsza moja odpowiedź brzmi tak: dziś mamy 70 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, to jaki wyrok od tego sądu otrzymałby Juergen Stroop? Smutne pytanie i smutna konstatacja”.
więcej: http://www.fronda.pl/a/majchrzak-o-uniewinniajacycm-wyroku-w-sprawie-grudnia-70-to-jaki-wyrok-od-tego-sadu-otrzymalby-juergen-stroop,27635.html

info z youtuba o filmie:
Masakra mieszkańców Gdańska,Gdyni,Szczecina i Elbląga,to najjaskrawszy przykład traktowania tzw.klasy robotniczej przez partię która w tytule miała człon:robotnicza,a faktycznie z robotnikami nie miała nic wspólnego.Zapowiedziana przed świętami Bożego Narodzenia znaczna podwyżka głównie cen żywności,była przyczyną sprzeciwu robotników którzy wyszli na ulicę żeby zaprotestować.Władza nie przywykła do rozmów ze społeczeństwem użyła mocniejszych argumentów w postaci czołgów.Do niczego nie spodziewającego się tłumu otworzono ogień.Do dzisiaj tak dokładnie nie wiadomo ilu ludzi zginęło,do dzisiaj także nie osądzono sprawców tamtej masakry. Janek Wiśniewski, to symboliczna postać tamtych wydarzeń, ale prawdziwa.

Autor

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

Komentarze

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *