“Dziś zapadł wyrok w sprawie Grudnia ’70.

Wyrok uniewinniający dla jego sprawców. Trudno nie kryć oburzenia i frustracji po tylu latach procesu. Czy ten wyrok to pewien symbol?
Najprostsza moja odpowiedź brzmi tak: dziś mamy 70 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, to jaki wyrok od tego sądu otrzymałby Juergen Stroop? Smutne pytanie i smutna konstatacja”.
więcej: http://www.fronda.pl/a/majchrzak-o-uniewinniajacycm-wyroku-w-sprawie-grudnia-70-to-jaki-wyrok-od-tego-sadu-otrzymalby-juergen-stroop,27635.html

info z youtuba o filmie:
Masakra mieszkańców Gdańska,Gdyni,Szczecina i Elbląga,to najjaskrawszy przykład traktowania tzw.klasy robotniczej przez partię która w tytule miała człon:robotnicza,a faktycznie z robotnikami nie miała nic wspólnego.Zapowiedziana przed świętami Bożego Narodzenia znaczna podwyżka głównie cen żywności,była przyczyną sprzeciwu robotników którzy wyszli na ulicę żeby zaprotestować.Władza nie przywykła do rozmów ze społeczeństwem użyła mocniejszych argumentów w postaci czołgów.Do niczego nie spodziewającego się tłumu otworzono ogień.Do dzisiaj tak dokładnie nie wiadomo ilu ludzi zginęło,do dzisiaj także nie osądzono sprawców tamtej masakry. Janek Wiśniewski, to symboliczna postać tamtych wydarzeń, ale prawdziwa.

Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

Jedna myśl na temat ““Dziś zapadł wyrok w sprawie Grudnia ’70.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.